Арсен Аваков: Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Віталія Марківа

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков увечері 3 листопада після засідання апеляційного суду Мілана (Італія) у справі гвардійця Віталія Марківа, який понад три роки був ув’язнений за абсурдним звинуваченням у причетності до загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі. МВС протягом усього часу проводило системну роботу для скасування несправедливого вироку.

«Марків вільний! Це величезна перемога України», – повідомив глава МВС.

«Три роки і чотири місяці Віталій Марків був в ув’язненні. Це провокація, яка дорого коштувала Україні. Коштувала три роки життя українського солдата. Я радий, що сьогодні наші аргументи були почуті. Команда адвокатів і наших союзників, які тут зібралися, змогла привести факти, і апеляційний суд Мілана ухвалив мужнє рішення. Мужнє – бо суд першої інстанції ігнорував факти, які були: що Віталій не міг стріляти в репортера, Віталій знаходився в іншому місці. Звинувачення було засновано тільки на свідченнях французького журналіста, якого, до речі, не став слухати французький суд. Я радий за систему правосуддя Італії, це дійсно батьківщина демократії », – сказав Арсен Аваков.

У свою чергу нацгвардієць Віталій Марків, якого сьогодні виправдав апеляційний суд Мілана, заявив, що цей вирок – це перемога над кремлівською пропагандою.

«Це надзвичайна подія. Ми показали, що правда є. Моє тюремне ув’язнення – це доказ того, що кремлівській пропаганді немає меж. Але справедливість існує. Ця перемога в суді – в пам’ять всіх загиблих захисників України », – поділився в перші хвилини після звільнення Віталій Марків.

Також український солдат додав, що, перш за все, він одягне форму Національної гвардії.

«Я військовослужбовець, для мене гідність і дисципліна має величезне значення. Я брав приклад з генерала Кульчицького. Мені випала велика честь бути з ним знайомим, це генерал із серцем солдата, справжній патріот. Коли ми завершували підготовку, навесні 2014 року, вона не була надто серйозною, проте у нас був бойовий дух і патріотизм. Ми змогли передати його своїм побратимам. І сьогодні ми знову довели, що можемо протистояти одній з найсильніших армій світу», – сказав Віталій Марків.

Глава МВС додав, що в подальшому Україна візьме участь у всіх процесах, якщо такі будуть проходити: «Якщо буде касація, ми хочемо, щоб наші аргументи були публічними».