Арсен Аваков: МВС України закупить 13 вітчизняних літаків для рятувальників і гвардійців

В рамках спільної з Укроборонпромом програми закупівель для Єдиної авіаційної системи безпеки МВС планується придбати 2 літаки АН-74, один АН-32П та 10 машин новітньої розробки АН-178. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив міністр внутрішніх справ під час робочого візиту на Харківський авіаційний завод.

Глава МВС України зазначив, що програма буде реалізована протягом 5 років:

«Перші контракти на закупівлю двох літаків АН-74ТК-200 ми плануємо підписати через два місяці і почати фінансування вже навесні. Це попередня інформація. Деталі й параметри програм я доповім Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, який вважає, що ця програма є однією з ключових у підтримці вітчизняної промисловості. Надалі ми зможемо також спланувати завантаженість наших авіаційних підприємств, як в Харкові, так і в Києві, і прийняти рішення».

Арсен Аваков додав, що орієнтовна вартість цього контракту 450 млн. доларів.

Глава МВС підкреслив, що сьогодні в Національній гвардії України та Держслужбі з надзвичайних ситуацій є істотний некомплект авіаційної техніки для виконання пошуково-рятувальних, десантних операцій і транспортування особового складу.

В цей же день, для організації співпраці із закупівель нових спеціалізованих літаків, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова ХОДА Юлія Світлична провели стратегічну нараду з керівниками НГУ, ДСНС та Харківського авіаційного заводу.

 «Ми плануємо придбання 10 літаків нової моделі АН-178 і одного АН-32П для потреб ДСНС України, які ми плануємо отримати в цьому році. Два літаки АН-74ТК-200 з постачанням в 2020 – 2021 рр. для НГУ. У нас вже є такі літаки, тому буде зручно і економічно вигідно мати літаки одного класу. Це наша державна позиція щодо підтримки вітчизняної авіаційної промисловості. Ми почнемо працювати над цією програмою вже навесні. Ми хочемо бути повністю впевнені, що заводи Укроборонпрому зможуть виконати замовлення такого обсягу. Нам важливо показати, що наші літаки – якісні та сучасні. Демонструючи ефективну роботу літаків в наших підрозділах, ми зможемо зацікавити міжнародних партнерів», – додав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.