Арсен Аваков: компанія OCEA вже побудувала перший корпус для нових патрульних катерів ДПСУ

Про це міністр внутрішніх справ повідомив сьогодні, 18 лютого, під час зустрічі з депутатами Верховної Ради – членами групи дружби «Україна-Франція».

Арсен Аваков розповів народним депутатам про проєкти, які МВС реалізує спільно з Французькою Республікою.

«Радий повідомити, що легкий надійний алюмінієвий корпус для першого з нових швидкісних патрульних катерів вже побудований французькою компанією OCEA для нашої Держприкордонслужби. За контрактом з 20 судів 5 побудують в Миколаєві. Це реальні результати спільної українсько-французької роботи по зміцненню захисту наших морських кордонів», – сказав Арсен Аваков.

Він зазначив, що локомотивом спільних з Францією проектів стало побудова Єдиної системи авіаційної безпеки та захисту МВС.

«Частина вертольотів знаходиться в користуванні ДСНС, частина – в Нацгвардії, Держприкордонслужбі і Нацполіції. У кожного своя функція, однак, коли в країні трапляється якась екстрена ситуація, все знімаються з оперативних завдань і направляються з метою вирішення цієї проблеми. Це і є логіка побудови Єдиної авіаційної системи», – повідомив глава МВС.

Він сказав, що в цьому році МВС очікує поставку ще 26 вертольотів Airbus.

«Восени плануємо разом з медиками запустити в тестовому режимі санітарну авіацію в декількох регіонах України. З найвіддаленіших куточків країни ми зможемо швидко транспортувати екстрених хворих до медичних закладів, де їм нададуть допомогу », – зазначив Арсен Аваков.

Очікується, що всього МВС отримає 55 вертольотів, з них 21 – Н225, 24 – Н125 і 10 – Н145, причому 8 з цих вертольотів будуть останньої модифікації. Airbus безкоштовно для МВС проводить модифікацію. Це зменшить витрату палива і знизить вібрації.

Крім того, міністр внутрішніх справ також повідомив, що зараз активно реалізуються проєкти з поліпшення систем водопостачання в м Маріуполь і Луганській області. За участю французьких експертів напрацьовується техніко-економічне обґрунтування модернізації Західної фільтрувальної станції КП «Попаснянський районний водоканал».

Депутати Верховної Ради відзначили успішність спільних українсько-французьких проєктів і пообіцяли надавати всебічну політичну підтримку.

Нагадаємо, Арсен Аваков є головою змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва. Нещодавно він зустрівся з гендиректором компанії Alstom Анрі Пупар-Лафарж. Переговори відбулися за участю Етьєна де Понсена і гендиректора «Укрзалізниці» Володимира Жмака. За дорученням Президента України Володимира Зеленського, сторони обговорювали перспективи реалізації проєкту постачання електричних локомотивів Alstom з частковою локалізацією їх виробництва і технічного обслуговування в Україні.