Арсен Аваков: Італійська поліція послідовно затримує учасників проросійських незаконних військових формувань на Донбасі

Глава МВС повідомив про чергове затримання в Італії найманця, що воював на Донбасі в складі проросійських незаконних військових формувань у 2016 році. Сьогодні, 6 травня, стало відомо, що спеціальний оперативний підрозділ карабінерів (ROS) затримало 28-річного громадянина Італії, уродженця Мессіни, який за інформацією слідства в якості найманця брав участь у війні проти України на боці проросійських збройних формувань.

Карабінери ROS в рамках операції «Іван» здійснили арешт за приписом слідчого судді Мессіни за підозрою в порушенні норм Нью-Йоркської міжнародної конвенції від 4 грудня 1989 по протидії «найманству».

Крім обшуків за місцем проживання підозрюваного, активізовані також канали міжнародного співробітництва для виконання слідчих дій за кордоном.

Зокрема, слідство збирає матеріал про посередників, які забезпечували, в тому числі фінансово, канали залучення італійських найманців для війни на Донбасі. Розслідування почалося ще в 2019 році.

Задокументовано, що підозрюваний діяв як бойовик-найманець на території так званої «ДНР» з 2016 року. Також він ділився інформацією про свою діяльність з родичами і друзями через соціальні мережі.

Співголова Українсько-італійської ради з питань економічного, промислового та фінансового співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков подякував італійським колегам за послідовну роботу.

«Під час переговорів з італійськими колегами, ми неодноразово обговорювали неприпустимість участі італійських громадян на стороні проросійських незаконних збройних формувань. Спасибі правоохоронцям Італії за послідовну роботу і дружню позицію», – сказав він.

Варто відзначити, що карабінери продовжують слідчі дії щодо структури, яка вербує і фінансує найманців з Італії з метою терористичної діяльності в рядах проросійських сепаратистських ополчень на Донбасі.

Довідка:

ROS – єдина слідча структура у Війську Карабінерів Італії, що спеціалізується на протидію організованій злочинності і терористичним загрозам.

Нагадаємо, 30 квітня в рамках операції «Lone Wolf», італійська поліція розшукала 50-річного чоловіка – колишнього поліцейського з Кальярі, який воював в Україні на стороні проросійських незаконних збройних формувань проти українських сил.

У 2015 він уже потрапляв у поле зору правоохоронців, які розслідували участь італійських громадян-найманців у незаконних збройних формуваннях на сході України. Тоді затриманий уникнув покарання, стверджуючи, що не стріляв у українських бійців.