Арсен Аваков: Іноземці зможуть врегулювати питання перебування в Україні після скасування карантину

Іноземних громадян та осіб без громадянства, у яких закінчується термін перебування на території України, не штрафуватимуть і дадуть можливість врегулювати всі міграційні питання протягом місяця після відміни карантину. Пропозицію міністра внутрішніх справ, сьогодні, 18 березня, підтримав Кабінет міністрів України.

Законність перебування іноземців та осіб без громадянства на території України залежить від дотримання ними законодавства про правовий статус іноземців, зокрема в питанні про своєчасне продовження термінів перебування, оформлення документів на право проживання на території країни та інш.

В особливий період карантину або надзвичайного стану зазначена категорія осіб не зможе вчасно звернутися до органів державної міграційної служби для вирішення цих питань.

«З метою запобігання порушень законодавства в міграційній сфері, МВС пропонує на період введення в Україні карантину надати можливість іноземцям та особам без громадянства в 30-денний строк з дня скасування карантину звернутися в органи ДМСУ для вирішення питань про врегулювання законності статусу перебування в Україні. В такому випадку до них не будуть застосовані заходи адміністративного впливу», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що на минулому засіданні рішенням Кабінету міністрів з 17 березня кордони України закриті для в’їзду для іноземних громадян на 2 тижні.