Арсен Аваков: Державний кордон повинен бути відкритий для громадян України!

Межі держави залишаються відкриті для громадян України і тих, хто має дозвіл на проживання. Для іноземців пропонуємо ввести 100-відсотковий режим обмежень. Відповідну пропозицію на розгляд уряду вніс глава МВС Арсен Аваков.Кабмін підтримав пропозицію міністра і затвердив проект розпорядження про обмеження пропуску через державний кордон.

10 березня Державна комісія з питань техногенної екологічної безпеки заявила про загрозу, пов’язаної з високим рівнем транскордонної міграції. Згідно з пунктом 7 протокольного рішення позачергового засідання комісії з питань ТЕБ ​​та НС розроблений проект розпорядження про обмеження пропуску через державний кордон та пункти контролю для запобігання загрози поширення на території України вірусу COVID- 19.

«Ми повинні посилити контроль. Для іноземців пропонуємо ввести 100-відсотковий режим обмежень на наших пунктах пропуску. Вони залишаться відкритими для українців і тих, хто має дозвіл на проживання. Зараз 43 тисячі наших громадян виїхали на короткий час за кордон. Ми вважаємо, що кожен має право повернутися додому, і ми їх чекаємо», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Станом на 13 березня на території України виявлено 3 випадки коронавірусу, також є інформація про 12 випадків – в Горлівці Донецької області, на тимчасово окупованій території.

За словами Арсена Авакова, пропуск громадян України, у яких є реєстрація на неокупованій території, обмежуватися не буде. У разі підозри на зараження  коронавірусною інфекцією, українців будуть доставляти до спеціалізованого лікувального закладу. Для цього на кожному КПВВ чергує обладнана машина швидкої допомоги з підготовленим медичним персоналом.

У разі виявлення ознак, що викликають підозру на наявність зараження, особи, які випливають з тимчасово окупованих територій і не мають реєстрації на території України, не будуть пропускатися через КПВВ.

Пізніше 13 березня рішенням Ради національної безпеки і оборони кордону України будуть закриті для іноземців на два тижні.

Рішення вступить в силу через 48 годин.

Громадяни України, як і раніше зможуть повернутися на батьківщину. Ті, хто повертається з країн з високим рівнем захворюваності коронавірусів, будуть проходити процедуру обсервації.

Всі прикордонні пункти пропуску будуть забезпечені експрес-тестами на коронавірус.