Арсен Аваков: Апеляційний суд повинен прийняти до розгляду результати українського слідства

Сьогодні, 1 жовтня, в Мілані проходить чергове засідання за апеляцією захисту на вирок суду Павії (Італія) у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прибув до Італії і особисто присутній на засіданні апеляційного суду. Захист наполягає залучити до справи докази невинуватості Марківа, отримані в результаті розслідування загибелі італійського журналіста Андреа Роккеллі і росіянина Андрія Миронова 24 травня 2014 року в Слов’янську (Донецька обл.).

«Ми приїхали за справедливим правосуддям, щоб переконатися, що всі аргументи української сторони будуть вислухані і залучені італійським судом до справи. Є слідство, яке йде в Україні і виявило нові факти, які, безумовно, повинні бути враховані при винесенні справедливого рішення. Все це не знайшло свого відображення в рішенні суду Павії, яке ми вважаємо упередженим. Тому ми вважаємо, що в апеляційному суді повинні бути розглянуті всі факти, ми їх передали за 20 днів до початку суду, відповідно до італійського закону», – повідомив Арсен Аваков.

Відзначимо, перше засідання апеляційного суду у справі українського гвардійця Віталія Марківа відбулося 29 вересня в Мілані. Процес проходить в закритому режимі, присутність в засіданні дозволено тільки адвокатам і по дві людини від цивільних позивачів і відповідачів. Суддя допустив також 12 журналістів, аудіозапис веде Radio radicale, відеозйомку – телеканал RAI 3.

Міністр внутрішніх справ прибув до Мілана 30 вересня, зустрівся з рідними та адвокатами гвардійця і обговорив план захисту.

Сторона захисту, який ведуть кращі італійські адвокати Раффаеле Делла Валле і Нікколо Бертоліні Клерічі, наполягає на невинуватості Віталія Марківа, який не міг бути причетний до загибелі журналіста Андреа Роккеллі.

Це підтверджується результатами експертиз, проведених в рамках розслідування Національної поліції України, які показали, що Віталій Марків фізично не міг бачити зі своєї позиції на горі Карачун місце, де сталася трагічна загибель італійського журналіста і його перекладача (громадянина РФ), і тим більше не міг вести прицільну стрільбу з автомата АК-74 на відстані в 1700 метрів.

«Слідство НПУ знайшло ряд фактів і свідчень, які вказують на можливу причетність лідера російських терористів Гіркіна до загибелі Андреа Роккеллі і його перекладача Андрія Миронова, яка стала результатом добре продуманої провокації, щоб дискредитувати дії України щодо захисту своєї територіальної цілісності і незалежності», – розповів міністр.

Захист нацгвардійця просить долучити результати розслідування НПУ як новий доказ, провести безпосередній огляд місцевості і залучити як доказ фільм «Не в тому місці, не в той час», а також допитати інших свідків.

«Сьогодні, тут на суді, ми, як представники державної влади з боку України, розраховуємо, що суд вислухає наші аргументи, вислухає наших адвокатів. Сподіваюся, ми доб’ємося, щоб представники італійської юстиції приїхали на місце і переконалися, що неможливо стріляти в машину, яка не знаходиться у прямій видимості і знаходиться в три рази далі, ніж може прицільно стріляти зброя. І таких абсурдів в цьому рішенні суду достатня кількість. Три роки сидить невинний Віталій Марків у тюрмі, ми хочемо справедливості. Ми будемо йти далі з усіма своїми аргументами. Україна не залишить свого солдата, “- заявив Арсен Аваков.

Міністр нагадав, що МВС оприлюднило отримані в ході слідства НПУ докази на спеціальному брифінгу, 31 серпня, для участі в якому в форматі відеоконференції були запрошені італійські медіа, а пряма трансляція велася з синхронним перекладом на італійську мову.

Глава відомства також повідомив, що Віталій Марків почувається бадьоро і готовий йти до кінця, щоб довести свою невинуватість.