Заява міністра внутрішніх справ України щодо розповсюдження антисемітських листівок у Донецьку

Українська міліція буде захищати кожного, хто проживає в нашій державі, незалежно від національності, віросповідання чи кольору шкіри. В Україні упродовж тривалого часу мирно співіснували різні національності та релігійні конфесії.

І ми не дозволимо зараз, у такий складний період, «посіяти» в нашій державі антисемітизм та ксенофобію. У Донецьку з’явилися антисемітські листівки, а на сепаратистських мітингах відбувається нагнітання ксенофобської риторики. Надходить також інформація і про те, що терористи у Слов’янську здійснюють погроми ромів.

Правоохоронці роблять усе, аби знайти авторів і розповсюджувачів матеріалів, які принижують національну і людську гідність, а також тих, хто причетний до погромів ромів у Слов’янську та в подальшому притягнути їх до відповідальності.

Хочу попередити, що розпалювання міжнаціональної ворожнечі, переслідування людей по етнічному чи релігійному признаку – серйозний злочин, за який передбачено покарання аж до позбавлення волі на 8 років.

Звертаюсь до жителів Донеччини – всі, у кого є інформація про авторів антисемітських листівок чи про організаторів нападів на ромів – будь-ласка, негайно повідомляйте в органи внутрішніх справ. Україна – наш спільний дім, і ми маємо об`єднатися та захистити його!

 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков