Запрошуємо всіх міцних силою і духом! – Арсен Аваков оголосив набір в КОРД

16 жовтня завершився перший етап чергового напрямку поліцейської реформи – стартовий етап створення КОРДУ. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, посол США в Україні Джеффрі Пайетт і секретар РНБО Олександр Турчинов відвідали навчальну базу з підготовки інструкторів для навчання майбутніх співробітників спецназу Національної поліції України КОРД.

За домовленістю з Держдепартаментом США, в рамках стратегічної угоди, укладеної між урядами США і України, МВС розпочало проект створення спецпідрозділу кілька тижнів тому, запросивши для тренінгів кращих інструкторів американського спецназу. Українських тренерів готували американські фахівці двох правоохоронних структур – Управління по боротьбі з наркотиками DEA Міністерства юстиції та Прикордонної служби США.

В кандидати на посаду інструктора з боку МВС України відбиралися співробітники спецпідрозділів МВС, які мають високий рівень теоретичної та фізичної підготовки, а також бойовий досвід, в тому числі в зоні проведення АТО.

Заняття проводилися в надзвичайно інтенсивному режимі протягом двох тижнів під безпосереднім керівництвом американських тренерів. Вони вивчали досвід і тактику ведення поліцейських спеціальних операцій. Зокрема, відпрацьовувалися дії поліцейських підрозділів спецназу при звільненні заручників, затримання озброєних злочинців і їх конвоювання, огляді автомобіля зловмисників.

Значну увагу тренери приділили стрілецькій підготовці, тактиці переміщення бійців на відкритій і закритій території тощо. Більшість вправ учасники навчань виконували з бойовими патронами.

При цьому, іноземні інструктори відзначають, що головне завдання такого курсу підготовки для американських спецназівців полягає в уникненні ситуації, коли доведеться застосувати зброю. Однак якщо вже така ситуація виникне, завдання повинна бути виконана максимально ефективно і без втрат серед правоохоронців.

20 українських інструкторів отримали сертифікати про проходження курсу підготовки за американськими методиками і стандартам. Саме вони будуть проводити відбір кандидатів в спеціальний поліцейський підрозділ.

КОНКУРСНИЙ НАБІР в КОРД буде оголошений 27 жовтня.

На першому етапі документи на конкурс отримають право подати бійці добровольчих батальйонів особливого призначення МВС, бійці спецпідрозділів «Сокіл», «Грифон», міліції особливого призначення, патрульні поліцейські.

Базовий набір вимог до кандидатів в КОРД: жорсткі базові вимоги до персональних даних, випробування в тренувальному таборі, тести на психо-фізичну морально-етичну адекватність, відданість Україні та принципам нової української поліції, люстраційна спецперевірка.

Другим етапом, з невеликим інтервалом, буде відкритий прийом конкурсних заявок для всіх бажаючих спробувати пройти цей нелегкий відбір.

«Ми вітаємо і особливо виділяємо кандидатів, що мають за плечима реальний досвід бойових і спеціальних дій – будемо раді бачити їх на конкурсі!», – зазначив міністр внутрішніх справ.

І, тим не менше – підкреслив Арсен Аваков – КОЖЕН кандидат пройде всі етапи жорсткого конкурсного відбору і надалі буде навчатися організованою групою інструкторів. Запрошуємо всіх міцних силою і духом!

 

* * *

КОРД Корпус оперативно-раптової дії – новий спецназ Національної поліції України. Спецназ, що вибудовується за сучасними передовим лекалами кращих силових підрозділів світу. Найбільш близький за принципами дії до американського SWAT, але український – зі своїми особливостями.

КОРД прийде на зміну численним спеціальним підрозділам колишньої міліції (Сокіл, Грифон, ексБеркут, Титан і ін.) – як єдина система спецназу – з філософією нового поліцейського підрозділу і новим високим рівнем професійного стандарту.

КОРД не буде ні автоматичним приймачем колишніх підрозділів, ні продовжувачем ряду сумних традицій минулого. Повне перезавантаження!

КОРД буде якісно новим поліцейським підрозділом, який увібрав в себе досвід кращих вітчизняних і світових спецназів – з найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.