Законопроект «Про національну поліції» підтримали 248 народних депутатів

Проект закону представив глава МВС Арсен Аваков. Законопроект був прийнятий за основу. Він визначає систему Національної поліції – центральний орган управління і територіальні органи. Національна поліція буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліція охорони, спеціальна поліція і поліції особливого призначення КОРД (Корпус Оперативно Раптової Дії).

Арсен Аваков зазначив, що відповідно до положень законопроекту, основні завдання Національної поліції зводяться до превентивної та профілактичної діяльності, викриття і розслідування злочинів і адміністративних правопорушень, надання допомоги особам, які її потребують.

Для відкритості системи та забезпечення прозорого відбору (конкурс) визначені повноваження створюваних поліцейських комісій за участю представників громадськості. Для мінімізації ризиків корупції та моніторингу якості роботи передбачено участь громадськості і в дисциплінарних комісіях. Крім того, впроваджується підзвітність поліції не тільки уряду, а й громадськості.

За словами Арсена Авакова, в проекті закону виписана процедура прийняття органами місцевого самоврядування резолюції недовіри керівникам територіальних органів (підрозділів) Національної поліції.

Для побудови партнерських відносин з населенням передбачено взаємодію поліції з громадськістю шляхом підготовки і реалізації спільних проектів і програм для задоволення потреб на місцевому рівні.

Вперше в Законі, а не в підзаконних актах, будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи заходи примусу і використання спеціальних засобів, встановлюються чіткі рамки повноважень.

– Мета цього всього – підвищити рівень довіри до правоохоронної структури та ефективності роботи поліції – підкреслив Арсен Аваков.

Прес-служба МВС України