За роки Незалежності України загинуло 1108 правоохоронців

Сьогодні, 22 серпня 2018 року, у Києві правоохоронці та члени сімей вшанували пам’ять загиблих правоохоронців. Щорічно, в цей день, в Україні вшановують пам’ять співробітників органів внутрішніх справ, які, виконуючи службовий обов’язок, стали перешкодою злочинності ціною власного життя.

На урочистостях були присутні міністр внутрішніх справ Арсена Аваков, очільник Нацполіції Сергій Князєв, керівництво МВС, співробітники структурних підрозділів та ветерани МВС.

 

Сьогодні, на знак пошани, на території Головного управління Національної поліції міста Києва було відкрито нову меморіальну дошку. На постаменті з’явилося 62 нових прізвища поліцейських із Київщини, які загинули під час служби.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен ваков зазначив, що багато правоохоронців загинули в мирних містах, інші ж на війні, захищаючи нашу країну на Сході.

«Кожне ім’я із списку загиблих звучить як постріл. Я почув зі списку прізвище Юханов. Цей хлопець загинув у Дебальцевому. Він тримав оборону в цьому місті декілька днів. Рятував людей з під вогню. І там загинув, але своєму обов’язку не зрадив. І ми всі маємо пам’ятати, що наше ключове  завдання – бути відданими своєму обов’язку “служити і захищати”», – сказав міністр.

Крім того  на Солом’янській площі столиці було відкрито 13 нових меморіальних плит, на яких викарбувані імена загиблих поліцейських, прикордонників, гвардійців та рятувальників.

Після урочистих заходів Міністр та усі присутні поклали квіти до пам’ятника «Мужності, вірності, героїзму працівників органів внутрішніх справ, які загинули від рук злочинців», що розташований біля Національної академії внутрішніх справ.

 «Сьогодні день, коли ми вшановуємо пам’ять наших товаришів. Тих, хто загинув за наше сьогоднішнє життя, за мир і спокій українців. Сьогодні день пам’яті. І ми пам’ятаємо про те, що сьогодні у Харкові ми прощаємося з молодим патрульним поліцейським Дмитром Кірієнко,  який два дні тому загинув під час служби. І йому честь і пам’ять. Загадаємо також Іловайський котел, де тоді загинуло багато наших товаришів. За часи Незалежності України ми зазнали колосальних втрат – 1108 правоохоронців загинуло від рук злочинів. Це страшні цифри, але вони свідчать про те, що кожного дня ми боремося із внутрішнім та зовнішнім ворогом», – звернувся до присутніх Арсен Аваков.

Нагадаємо, що Міністерство внутрішніх справ також презентувало сьогодні  двотомник «Книга пам’яті МВС». Це данина пам’яті загиблим, які віддали свої життя на Донбасі під час виконання службових обов’язків. Чотириста двадцять реальних історій міліціонерів, нацгвардійців, поліцейських, прикордонників і рятувальників.

 

Довідково:

Дмитро Кірієнко – старший лейтенант поліції, заступник командира 2 роти 4 батальйону управління патрульної поліції. Був вбитий під час нападу на мерію м. Харкова. У нього залишилася дружина і маленька дочка – 1 рік і 8 місяців.

Євген Юханов – полковник міліції. Начальник міського відділу міліції Дебальцевого, УМВС України в Донецькій області, призначений у листопаді 2014-го. 10 лютого 2015-го загинув у бою з диверсійно-розвідувальною групою російських бойовиків, що спробувала захопити Дебальцевський міськвідділ міліції. Правоохоронці відбивали терористичний напад спільно з батальйоном «Артемівськ». У нього залишились дружина та двоє маленьких дітей. Похований у Мангуші.