За рік з міліції звільнено понад 24 тис. людей

За рік за нереабілітуючими обставинами з міліції звільнено більше 24 000 людей. Значна частина з них – на територіях Донецької та Луганської областей. Про це в інтерв’ю «ЛигеБизнесИнформ»  розповів внутрішніх міністра справ Арсена Аваков.

Він зазначив, що кілька тисяч міліціонери були звільнені по всій Україні – або не пройшовши переатестацію, або «потрапивши в ті чи інші непорядні історії».

«Дорогу здолає той, хто йде. У нас немає можливості взяти тридцять тисяч чоловік, відправити їх у відро для сміття і набрати нових. По-перше, нових в такій кількості не існує. По-друге, треба враховувати те, що я називаю ефектом бочки з солоними огірками. Якщо ти береш новеньких молодих красенів-міліціонерів з інститутів і кидаєш в ту ж стару систему, то цей свіжий огірочок через деякий час в цій бочці стане таким же солоним корупційним огірком, тільки з молодим обличчям» – розповів міністр.

Саме тому, за словами Авакова, крім ротації проводяться глобальні зміни всієї правоохоронної системи.

«Найбільш наочний приклад – нова патрульна служба (патрульна поліція). Ми набрали в Києві 2000 осіб. 20 червня вони завершать навчання. Серед них колишні співробітників міліції – всього кілька десятків. Це абсолютно нова якість людей. 70% з вищою освітою. Нова мотивація рівень – до 10 000 гривень зарплата. Це реальний вклад в боротьбу з корупцією. Тому що я не можу займатися антикорупційної боротьбою з міліціонером, який отримує 2000-3000 гривень. Це маячня», – резюмував глава МВС.