За підсумками нічної перестрілки радикалів в Харкові. Арсен Аваков

За підсумками нічої перестрілки радикалів в Харкові. До ранку ситуація розрядилася. На місці зіткнення працюють криміналісти. ЗАТРИМАНО БЛИЗЬКО ТРИДЦЯТИ ЛЮДИНА З ОБОХ СТОРІН КОНФЛІКТУ. Двоє вбитих, кілька людей поранено, у тому числі важко поранено міліціонера. У обох сторін вилучено зброю. Йдуть слідчі дії.

**

(особиста думка)

Окремо звертаюся до журналістів, активістів з усіх боків, УКРАЇНЦЯМ. Не дайте вами маніпулювати! Припиніть істерику. Ситуація і так не проста. Не слід її розігрівати порадами «швидких» рішень. Не варто залучати до пряме зіткнення людей в такий наелектризованої обстановці. Думайте про словах, що вимовляєте і пишіть. Це не гра в стратегії і солдатики – це реальні процеси конфліктів і реальні життя людей.

На ситуації і без того грають і професійно провокують штатні провокатори із сусідньої країни. Новини російських інформ агенств, які висвітлюють події – з’являються раніше самих подій .. Фінансуванням спланованих заворушень на південному сході країни виступають звинувачені в злочинах колишніх керівників України, які виступили в змичку російськими екстремістськими силами. Це не гіпотеза, що не домисли – факт.

Критично важливо усвідомити, що відбувається не з точки зору конкретного епізоду широкомасштабного конфлікту, що впроваджують нам на сході країни. Критично важливо створити соціальний щит таким провокаціям, а не істерично емоційний фон. Не тільки силовими і організаційними заходами відповідати на вкинуті провокації. У міру реальних сил і можливостей організаційний і силову відповідь буде. Але НАЙБІЛЬШИЙ ПОТУЖНИЙ відповідь, вирішальний – це ментальний об’єднує блок – на це потрібно працювати всім нам. У цьому КЛЮЧОВЕ вихід з поточної ситуації.

Тому, звертаюся до реальних патріотів, журналістам, активістам. Що говорять російською та українською, живе на сході і заході країни – творити, не піддавайтеся на провокацію конфлікту ззовні. Створюйте ментальний блок антиукраїнським силам. У злості і емоції ми мало що вирішимо. Негативні емоції не творять. Тільки єдиний спокійний ментальний відповідь мільйонів українців. Тоді лушпиння провокаторів і сепаратистів відпаде і припиняться непотрібні на тлі такого єднання спроби ззовні.

Працюємо на це! Звертаюся до кожного: не гнівайся і не впадай у емоцію – просто чесно роби те, що повинен.