За чотири роки українські підрозділи ДСНС врятували більше 17 тисяч осіб

15 вересня, напередодні Дня рятувальника, підрозділи ДСНС привітали прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та голова ДСНС Микола Чечоткін.

Прем’єр – міністр заявив, що українські рятувальники мають щиру повагу від усього українського суспільства, а завдання Уряду – забезпечити представників цієї складної професії всім необхідним.

«Якщо ми подивимось на цифри, то за 4 роки вашими руками, підрозділами ДСНС, вашою мужністю врятовано понад 17 тисяч людей. Я переконаний у тому, що в українському суспільстві ви маєте щиру повагу та авторитет. Наше завдання сьогодні зробити так, щоб наш рятувальник був забезпечений усім необхідним», – сказав Володимир Гройсман.

В рамках урочистостей Прем’єр-міністр вручив п’ятьом надзвичайникам сертифікати на отримання службового житла та зазначив, що в цьому році Уряд виділив спеціальний ресурс, аби забезпечити рятувальників квартирами. Так, найближчим часом ДСНС буде передано 204 квартири.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що відомство продовжує роботу з покращення умов праці та переоснащення служби:

«2018 рік ‑ це рік служби з надзвичайних ситуацій. Особливу увагу ми приділяємо підвищенню заробітних плат особового складу, переоснащенню підрозділів та забезпечення житлом. 90 мільйонів гривень закладено в державному бюджеті лише на будівництво житла. Минулого року ми підняли заробітну платню вдвічі, і ця тенденція буде продовжуватись. Окрім цього, у рамках запуску системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС, вже в цьому році ДСНС отримає перші французькі гелікоптери Airbus для аеромедичної евакуації, в тому числі із зони ООС, та пошуково-рятувальних операцій. Це той рівень, на якому працюють рятувальники у європейських країнах. Але все це можливо, лише тоді, коли особовий склад мотивований та забезпечений».

Міністр подякував рятувальникам за значний внесок у спільну справу і самовіддану службу – кожен день вони мужньо і героїчно рятують людей, ліквідують пожежі, аварії, катастрофи, в тому числі проводять аварійно-відновлювальні роботи та розмінування Донбасу.

Глава МВС вручив підрозділам ДСНС у Донецькій та Луганській областях, а також Першому спеціальному центру швидкого реагування та гуманітарного розмінування ДСНС України сертифікати на вісім піротехнічних машин  «КОЗАК ПМ-Л». Піротехнічні авто українського виробництва доставлятимуть людей і спецтехніку до місць розмінування. Вже найближчим часом вони поїдуть на службу на Донбас.

Цього ж дня 23 рятувальники ДСНС отримали нагороди Кабінету міністрів, подяки та цінні подарунки від Прем’єр — міністра України та відомчі відзнаки Міністерства внутрішніх справ.

У 2018 році ДСНС започаткована нова традиція — урочисто відзначати службових собак-рятувальників. Особливі нагороди та відзнаки отримали дев’ять службових собак, які допомагали рятувати людей у надзвичайних ситуаціях – знаходили дітей під завалами, виявляли вибухові пристрої та допомагали у гуманітарному розмінуванні.

На знак вдячності та поваги ці чотирилапі рятувальники отримали подарунки та улюблені ласощі, а найголовніше –  пожиттєве забезпечення усім необхідним харчуванням та доглядом після їх виходу на «пенсію».

 

Довідково:

ДСНС започаткували нову традицію – відтепер «ветерани» кінологічної пошуково-рятувальної справи собаки-рятувальники отримуватимуть пожиттєве  забезпечення.

Серед тих, хто завершив службу у лавах ДСНС, — перша пошуково-рятувальна собака, якій цьогоріч виповнилося 13 років, — Марджи. Завдяки їй рятувальникам Сумщини вдалося двічі відшукати та повернути додому двох літніх людей, які страждали на хворобу Альцгеймера. Її колеги Бастер, Річард та Курт, з Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України, у своєму активі також мають сотні врятованих життів. Дев’ятирічна німецька вівчарка Алабама — єдина рятувальна собака, що працює у трьох районах Одеської області, і лише кілька місяців тому їй вдалося відшукати маленького хлопчика, що загубився у лісі. Ще один чемпіон  – Чегеваро, завдяки якому у 2012 році вдалося знайти жінку, що була заблокована під завалами зруйнованого будинку у Миколаєві. Цей подвиг він повторив у 2016 році вже у Києві, під час обвалу будинку на вулиці Богдана Хмельницького.

Лабрадори Берімор та Норбі цього дня також отримали свої нагороди та заслужені оплески. І, звичайно ж, малюк Крісєдиний у Європі рятувальний собака породи такса.