Сподіваємося, буде один з перших вироків в країні – Арсен Аваков про розслідування порушень в ході виборів

Виступаючи на засіданні Кабінету міністрів України, міністр внутрішніх справ повідомив про відкриття МВС 405 кримінальних проваджень, пов’язаних з порушенням виборчого процесу.

Арсен Аваков повідомив, що до нього звернулися громадські організації, зокрема, «Опора» та народні депутати щодо рішення ЦВК про скасування другого туру виборів в Павлограді.

«Ми кваліфікуємо такі дії як порушення виборчих прав громадян і порушення закону про місцеві вибори. МВС внесений даний факт до Єдиного реєстру досудових рішень, проводиться перевірка», – заявив Арсен Аваков.

Результати досудового розслідування ще одного кримінального провадження – за фактом підкупу студентів під час виборчої кампанії у Чернівецькій області, буде передано до суду в найближчі дні, повідомив глава відомства.

«Ми сподіваємося, що це буде один з перших вироків в країні, мірою покарання, за яким стане обмеження свободи. Сподіваємося, що наш суд забезпечить процес максимально прозоро і ефективно, і ми зможемо сказати, що вибори були справедливими », – зазначив міністр внутрішніх справ України.