Яценюк і Аваков запустили на Харківщині групи швидкого реагування Нацполіції

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський взяли участь в церемонії першого інструктажу особового складу корпусу груп швидкого реагування патрульної поліції в Харківській області.

На заході також були присутні глава Консультативної місії ЄС Кястусіс Ланчінскас, начальник відділу з питань регіонального співробітництва Консультативної місії ЄС Удо Моллер, глава Експертної ради МВС України Євген Захаров, голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнін і начальник Головного управління НПУ в Харківській області Анатолій Дмитрієв.

Як зазначив глава МВС Арсен Аваков, сьогодні на Харківщині почали працювати групу швидкого реагування поліції, які однозначно повинні стати однією з основних сервісних служб для населення області.

«Навіть у найменшому і найвіддаленішому селі люди повинні розуміти, що в будь-який момент, при будь-яких обставинах поліція завжди поруч і надасть допомогу»,  – акцентував Арсен Аваков.

За його словами, кожен поліцейський повинен усвідомити важливість своєї професії і місії, яку вони виконують в суспільстві. При цьому, глава МВС запевнив поліцейських Харківщини, що держава буде послідовно і невідступно удосконалювати і покращувати умови служби вартових порядку.

«Ми будемо будувати роботу на цих принципах», – підкреслив Арсен Аваков.

При цьому, Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, звертаючись до поліції Харківщини, зазначив, що вся система реформування МВС була підготовлена  спільно з експертами і за підтримки ЄС.

«Запроваджувана сьогодні в Україні реформа поліції повністю відповідає європейським принципам і цінностям вільного і демократичного суспільства», – сказав Ян Томбінський.

За його словами служби в новій поліції повинні стати для співробітників правоохоронних органів не професією, а життєвим завданням.

Згоден з Головою Представництва ЄС в Україні та глава Експертної ради МВС України Євген Захаров. За його словами, реалізується реформа МВС – одна з кращих реформ України.

Нагадаємо, з 23 лютого 2016 року в Харківській області починає роботу нова функціональна штатна структура відділів і відділень поліції, яка передбачає створення підрозділів швидкого реагування і підрозділів превенції, і нових форм та методів роботи – розширення зони цілодобового патрулювання. Територію області патрулюватиме 81 група швидкого патрулювання – від 2 до 8 груп в кожному районі.

До складу нового підрозділу входять співробітників 648, в кожній групі – по двоє поліцейських, автомобілі оснащені сучасними засобами зв’язку, в тому числі – планшетами, за допомогою яких співробітники мають можливість оперативно отримувати інформацію з електронних масивів НПУ і МВС. Групи будуть нести чергування в цілодобовому режимі, в 4 зміни по 12 годин кожна.

Територія кожного району області поділена на зони забезпечення правопорядку, кожна група швидкого реагування закріплюється за відповідною зоною і здійснює безперервне патрулювання по певному маршруту.

Вся інформація про правопорушення на території обслуговування надходить керівнику чергової зміни відділу або відділення поліції, який оперативно направляє на місце події групу швидкого реагування, закріплену за цією зоною, або найближчий вільний наряд поліції.

Крім того, патрульні поліцейські будуть виконувати функції превенції, проводити профілактичну роботу з особами, які перебувають на адміністративному обліку, надавати допомогу населенню, здійснювати комунікацію з територіальними громадами, контролювати дотримання Правил дорожнього руху. Такий широкий спектр повноважень дозволить максимально наблизити поліцейський сервіс до населення і надати допомогу в невідкладних випадках – до прибуття оперативної бригади, медична допомога або рятувальники.