ВР прийняла за основу проект Закону щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху

За законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» проголосували 247 народних обранців. Законопроект доповнять положеннями з проекту Закону з реєстраційним номером №2562-1.

Головною метою цього законопроекту є виключення корупційної складової при виявленні і фіксації правопорушень, а також оформленні відповідних адміністративних матеріалів.

– Це нові інструменти для нової якості роботи першої повністю реформованої структури – Патрульній поліції, – зазначив глава МВС Арсен Аваков під час представлення законопроекту в сесійній залі Верховної Ради.

За словами Міністра внутрішніх справ, основними новелами цього законопроекту є скорочення часу заповнення протоколів, підвищення ефективності роботи поліції і мінімізації ризиків корупції. Для цього вводиться система «електронний протокол», що також є інструментом моніторингу доброчесності роботи поліцейського.

Для мінімізації корупційних ризиків пропонується відмовитися від так званої «вилки штрафів» і ввести фіксований штраф. Крім того, в законопроекті передбачена можливість стягувати мінімальний розмір штрафу.

Ряд заходів передбачені для стимулювання оплати штрафів і дотримання Правил дорожнього руху. Ці заходи передбачають баланс строгих процедур і ліберальних підходів. Наприклад, термін оплати штрафу збільшується з 15 до 30 днів. Пропонується 50% знижка на штраф в разі сплати його протягом перших трьох днів.

Для полегшення процесу кожна патрульна машина буде обладнана бортовим комп’ютером, портативним принтером, терміналом безготівкової оплати на місці. Автомобіль буде підключений до бази даних про вчинені правопорушення та винесені рішення.

У разі несплати штрафу протягом тридцяти днів з дня вручення постанови про накладення адміністративного стягнення стягується пеня в подвійному розмірі штрафу за порушення ПДР, зафіксованого безпосередньо патрульним.

Якщо правопорушник не сплачує штраф і пеню протягом ще тридцяти днів, на наступний день після закінчення цього терміну (на 61 день) він автоматично вважається позбавленим права керування транспортним засобом, до моменту сплати заборгованості. Оскарження, безумовно, призупиняє цей процес.

– Мета – не грабувати і карати громадян, а будувати нові відносини держави з громадянином, будувати законослухняне суспільство, – підкреслив Арсен Аваков.

Прес-служба МВС України