Виступ Арсена Авакова на з’їзді політичної партії Народний Фронт

Для чого створюються політичні партії? Для чого ми збираємося і виходимо до людей?

Для того, щоб отримати довіру і далі спираючись на цю довіру, реалізувати свої політичні цілі.

Взимку 2013 року, коли ми з більшістю з вас стояли на Майдані, ми не знали свого майбутнього, ми не знали, чим закінчиться для кожного з нас це протистояння. Але ми знали точно, що якщо ми відступимо від принципів, Україні не буде добре. Ми були принциповими тоді, ми були принциповими потім в 2014 році, ми, Народний фронт, об’єдналися разом і вишили, як політична партія, отримали довіру людей. І стали реалізувати свої плани, ті плани, які задекларували ще на Майдані.

Чи були наші вчинки популярними? Ні. Подобалися вони всім? Ні.

Але я хочу вам сказати, що той, хто думає, що можна робити правильні речі для цієї країни і бути популярним, той або простак наївний або дурень.

Тут сидять відповідальні люди. І все керівництво партії розуміло, в якій ситуації ми тоді виявилися, що потрібно робити і яку ціну потрібно платити.

І дуже добре це розумів добродушна людина Олександр Валентинович Турчинов – письменник, сценарист, проповідник, який перетворився в «кривавого пастора», якого боявся російський агресор. Який віддавав команди стояти жорстко, стріляти і захищати Україну. Який стикався з таким тиском перші сто днів, що про нього, напевно, потім напишуть, повинні написати такі ліниві письменники, як ви Арсен Петрович, які ще не написав кожен з вас, хто був свідком, – тому що це основа.

Або не знав Яценюк, що за всіма його непопулярними рішеннями по наповненню казни, за жорсткими утилітарним заходам, по ситуації з паливом, по здобутті незалежності від Росії в енергетичному плані, – підуть дуже хворі удари по ньому? Знав! Знав і отримував ці удари!

Але я сьогодні з гордістю можу сказати, що ті 22%, які ми отримали на виборах в 2014 році, ми витратили з гідністю і з користю! Кожен з нас отримав удари, але ми робили свою роботу з гідністю.

І ми не сиділи в кабінетах і студіях в найважчі моменти, ми були на фронті, на передовій, ми билися за загальний баланс, за те, щоб держава не розпалася.

Ми забезпечували державні інституції, ми проводили вибори, ми додавали гроші в державну казну, і в цей час нас лупили. Лупили, як чужі, так і свої. Уряд Яценюка було атаковано і зовнішнім ворогом, і внутрішніми політичними силами.

І про це потрібно чітко сказати. Це був вибір кожного з нас: яку позицію ми займемо. У нас був вибір, що робити і як йти далі. І цей вибір був між стійкою державністю і черговою політичною кризою.

Разом з вами ми прийняли рішення, що ще одна політична криза в умовах відкритих військових дій, в умовах міжнародної неоднозначності – не допустимо! І заплатили особистими амбіціями, власним рейтингом і дискредитацією.

Так буває в житті, не всі справедливо … Але життя не складається з одного маленького епізоду. З одного 2014 року, 2015 або 2016 року. Життя складається з довгої низки подій, і люди не ляльки, які сидять перед телевізором і слухають маніпулятивні мови. Люди думають.

І прийде той час, коли кожен з вас,  один на один з собою або своїми близькими, скаже: в цей день я був частиною чогось більшого, ми діяли чесно, ми зробили все, що могли зробити і це дуже важливо.

І то що ця країна витримала тиск російського агресора, витримала гігантські виклики і зараз розвивається, говорить про реформи, про які ми раніше і не чули – електронного уряду, освіти …, не дивлячись на весь виття, який піднявся навколо нас, це дорого коштує.

Я не такий толерантний політик, як Арсеній Петрович, я набагато радикальніший у своїх поглядах, державного устрою. Я хотів би бачити парламентську республіку в Україні – як гарантію захисту від тоталітарного майбутнього країни і як гарантію майбутньої влади. Мені подобається парламентсько-президентська республіка, в якій немає дуалізму влади, в якій кожен відповідає за те, що повинен робити, і це працює.

І як би це не було сьогодні важко прийняти, як би ми не озиралися на прізвища наших товаришів, ми повинні говорити не про прізвища, ми повинні говорити про принципи. Тому що тільки принципи побудують велику, сильну країну. Не ту країну, яка буде озиратися на крики окремих політичних сил наших сусідів, тієї ж Польщі, Румунії чи Угорщини. Ми не для того виголили незалежність від Росії, Російської імперії, щоб продавати або розмінювати свої політичні інтереси на догоду якимось радикалам з інших країн. Сильна країна, за яку ми заплатили життями і зусиллями, забезпечила повагу до нас всіх інших.

Тема мого виступу повинна була бути такою, як відображено на цьому слайді, але те, що на слайді – це те, що ми з вами робили разом. Арсеній Петрович сказав, що ми отримали дуже цікаві рівні довіри до державних інституцій, які ми з вами будували: Національної поліції, Національної гвардії, Прикордонної служби, Служби надзвичайних ситуацій. І мені ці рейтинги подобаються набагато більше, ніж партійні рейтинги, які міряють. Тому що партійні рейтинги це проходить – ось справжня робота.

Я впевнений, що люди мудрі будуть розбиратися і дивитися і, в кінцевому рахунку, думати про себе і своє особисте життя, реагуючи не  на популістів, а на тих людей, хто робить свою роботу добре. Тому, я хочу звернутися до кожного з вас, як до друзів і товаришів, і сказати: як  не було б важко, в які важкі час ми не потрапили, під яку б атаку ми не потрапили – друже мій, роби те, що повинен, на своєму місці, так, щоб потім про тебе сказали, що ти робив свою роботу чесно. Так, щоб у себе в душі ти знав, що робив все правильно. Це фундамент і поваги до себе і успіх і – головне -Успіх України!