«Ви повинні не брати участь у виборах, а забезпечувати процес», – Арсен Аваков

Розширена колегія МВС, в якій взяв участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк була присвячена підготовці до проведення виборів до місцевих рад в Україні 25.10.2015.

Глава уряду підкреслив, що результати роботи правоохоронної системи під час виборів слід підводити не 25 жовтня, а через півроку-рік, коли винні в спробах підкупити виборців і членів виборчих комісій отримають кримінальне покарання за свої злочинні діяння. Арсеній Яценюк доручив міністру внутрішніх справ провести в кожній області зустрічі керівників територіальних підрозділів МВС з головами територіальних виборчих комісій і нагадати їм про кримінальну відповідальність за фальсифікацію результатів волевиявлення виборців.

Міністр внутрішніх справ України наголосив на необхідності публічності дій керівників територіальних підрозділів міністерства під час забезпечення правопорядку на місцевих виборах, а також звернувся до них з вимогою забезпечити належний рівень правопорядку.

«Ви повинні не брати участь у виборах, а забезпечувати процес. Це кардинальна різниця», – підкреслив Арсен Аваков.

Він також додав, що співробітники міліції повинні забезпечити транспарентність виборчого процесу. Для цього вони повинні взаємодіяти з представниками громадянського суспільства.

«Якщо ж говорити про питання безпеки, то ця виборча кампанія виглядає більш спокійною, і досить часто в цьому є заслуга правоохоронних органів», – зазначила Ольга Айвазовська.

Заступник міністра МВС Сергій Яровий повідомив, що правопорядок в країні будуть забезпечувати понад 100 тисяч правоохоронців, серед яких – працівники міліції, патрульної поліції, ДСНС і прикордонники.

Для охорони правопорядку створені і будуть функціонувати 800 груп швидкого реагування, а також 60 вибухотехнічних груп.

Координатор громадської організації «Опора» Ольга Айвазовська в своєму виступі зазначила, що у спостерігачів немає претензій до роботи співробітників правоохоронних органів на етапі проведення передвиборної кампанії.