Верховна Рада підтримала відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

Сьогодні, 15 липня, парламент проголосував за звільнення міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, який очолював Міністерство з лютого 2014 року.

«За» проголосували 291 народний депутат.

13 липня Арсен Аваков сам подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України».

Міністр подякував команді МВС, кожного офіцера, рядового і службовця за роки спільної праці.

14 липня профільний комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту визначитися шляхом голосування, підтримувати чи не підтримувати заяву міністра МВС Арсена Авакова про відставку.

В день голосування парламентом за відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова згадуємо про його досягнення за 7 років перебування на посаді глави МВС.

Арсен Аваков був ініціатором створення добровольчих батальйонів, які стали форпостом захисту української незалежності від російського агресора в 2014 році. Так, саме завдяки ефективним діям глави МВС вдалося відстояти Харьков від спроб захоплення сепаратистами. Міністерством внутрішніх справ України було зроблено все необхідне, щоб захистити територіальну державну цілісність, а саме: створені батальйони, які отримали належну амуніцію і були добре оснащені та мотивовані, коли в державі панував хаос.

У 2015 році з ініціативи Арсена Авакова запущена нова патрульна поліція, якій на сьогодні довіряють більше половини українців і яка взяла на себе функції охорони громадського порядку і дорожньої поліції.

Запущена реформа Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби України, головний підсумок якої отримання Україною безвізового режиму з 32 країнами Європейського Союзу.

У Державній прикордонній службі України розроблена та затверджена Концепція інтегрованого управління кордонами та цільова правоохоронна програма. Триває облаштування та реконструкція державного кордону, зокрема українсько-російської ділянки. Запущено проект «Нове обличчя кордону», створений загін спеціального призначення ДОЗОР.

Створена система фінансового лізингу на придбання житла для поліцейських і рятувальників. В рамках програми придбано 2265 квартир 1279 – для поліцейських, 986 – для рятувальників.

Розпочато створення системи аеромедичної евакуації із залученням сучасних вертольотів Airbus H-145. Проект впроваджений в декількох регіонах – це 7 областей: Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська, Волинська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області. Також підключений Київський регіон, він забезпечить допомогою Київську, Вінницьку, Житомирську, Кіровоградську, Полтавську, Сумську, Чернігівську області та місто Київ.

Проект «поліцейський офіцер громади» вже втілений в 279 громадах, рівень довіри до них становить 70%.

В системі МВС активно проходить вакцинація проти Covid-19 препаратом CoronaVac, розробленим китайською фармацевтичним підприємством SinovacBiotech, і Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. Першу дозу отримали 184 123 працівника системи МВС, завершили вакцинацію – 95 699.

Ввели масштабні проекти з французькими партнерами:

Створили Єдину систему авіаційної безпеки населення, в рамках якої був підписаний контракт на поставку 55 вертольотів компанії Airbus Helicopter. Від французького виробника вже надійшло 14 вертольотів:

2 типу Н125 для ДПСУ;

2 типу Н145 для НПУ;

10 типу Н225 (6 для ДСНС і 4 для НГУ).

Підсилюємо системи морської охорони і захист кордонів: до 2024 року ДПСУ отримає 20 найсучасніших кораблів французької компанії ОСЕА. 5 з них будуть побудовані в Україні компанією «Нібулон». Контракт передбачає підготовку 240 членів екіпажу і 120 техніків, а також створення баз обслуговування в Україні. У жовтні цього року спустять на воду для випробувань перший патрульний катер.

Реалізуємо проект з постачання питної води в м.Маріуполі.

Арсен Аваков як глава Змішаної українсько-французької комісії з економічного співробітництва уклав чотири інвестиційних Угоди між Урядами України та Франції на загальну суму 1,3 мільярди євро. Вони передбачають:

– оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ «Укрзалізниця». Очікується поставка 130 електровозів компанії Alstom: 80 двосистемних, 50 – односистемних машин.

– посилення захисту населення від надзвичайних ситуацій, а саме спільне виробництво 370 одиниць пожежних машин-підйомників для роботи рятувальників на висоті, яких критично не вистачає.

– проект з покращення водопостачання в Луганській області, шляхом побудови нових станцій і мереж питної води. Більше 1 мільйона споживачів будуть забезпечені якісною водою.

– проект по будівництву ефективної системи водопостачання в Києві. Очікується поліпшення якості питної води в столиці для більш 25% місцевих жителів.

Зараз в розробці і реалізації знаходиться цілий ряд суспільных проектів із залученням французьких компаній і за підтримки французького уряду, зокрема:

– проект з розвитку високошвидкісних залізничних ліній в Україні;

– проект з розвитку залізничної інфраструктури в Луганській області;

– проект по впровадженню системи накопичення електроенергії;

– проект по оновленню інфраструктури та обладнання з діагностики раку грудей;

– нова ініціатива по реалізації проекту з модернізації систем постачання та поліпшення якості питної води в м Харків;

– проект зі створення національного авіаперевізника України.

Це тільки маленька частина реалізованих проектів. Але не встигли втілити найважливіше – забезпечити поліцейських гідними заробітними платами. За те, що вони ризикують своїм життям і здоров’ям, не сплять ночами і не кожен день можуть обійняти рідних, вони повинні отримувати хорошу заробітну плату.