ВЕЧІРНЯ ДОПОВІДЬ. Арсен Аваков

1. У четвер, вважаю, будемо з Генпрокурором і главою СБУ мати можливість надати проміжний звіт про розслідування справи про масові вбивства. Покажемо і розповімо те, що не зашкодить процесу подальшого слідства. У тому числі – відкриємо інформацію і про затриманих підозрюваних. В тому числі, як зі складу правоохоронних органів, так і зі складу організованих кримінальних банд. Доповім і про завершені епізоди розслідування, з тих, якими займаються слідчі МВС.

2. Знову про вилучені МВС нафтопродукти в рамках розслідування махінацій компаній, які ймовірно пов’язують з  Курченко.

Процес слідства і виявлення активів – бензин, солярка, мазут, нафту – йде вглиб. В рамках справи нафтопродуктів по всій країні вилучено під 100 тис. тонн. І судячи з усього, це ще далеко не фініш ..
Справа і розслідування далеко не завершена, і варто цього добра (судячи з усього народного) чекати? У той час як на посівну країні не вистачає коштів?!

Вийшли з ініціативою – негайно продати все вилучене – пустити бензин в роботу, а арешт вже звернути на виручені гроші, розміщені в Нацбанку. Проговорив з прем’єром, міністром юстиції – готуємо проект постанови Кабінету міністрів на майбутню середу. Потім на підставі цього звернемося в суд – і зможемо віддати бензин в «народне господарство».

В рамках цієї ж справи зафіксували схему передачу Одеського НПЗ від компанії Курченко на користь одного з російських банків. М’яко кажучи, за нашими оцінками, дуже сумнівну схему. Приступаємо до викриття шахрайства в рамках формальної процедури, з тим, щоб повернути власність заводу в Україні.

3. У найближчі два дні завершиться службове розслідування щодо інциденту під час затримання і загибелі в Рівному А. Музичко. Всі матеріали і висновки будуть повністю доступні і опубліковані. Всі матеріали справи будуть також передані для вивчення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради на чолі з депутатом Ю.Деревянко. Наскільки я зрозумів його сьогодні, він залучить так само до аналізу матеріалів і представників громадськості. Крім цього, в рамках встановленої законом процедури, свою перевірку проводить Генпрокуратура.

Так що, для бажаючих пізнати істину і факти – є всі можливості. Я це вітаю і сприяю цьому. Бажаючим політиканствувати навколо цього – даю нуль уваги.

4. МВС розраховувало на більш жорстку санкцію для якогось Топаза, що був затриманий два дні тому в Харкові – за підозрою в ряді злочинів у Києві та Харкові. Однак суд виніс лише цілодобовий домашній арешт. Маю обґрунтовані претензії до цього вердикту суду. Слідство буде подавати апеляцію. Вважаю, що ми маємо серйозну проблему в судових органах в Харкові. Ведеться перевірка оперативної інформації …

Знову скажуть, що міністр тисне на суд (як у випадку з затриманим судом Бакуліним вже говорили). Відповім – зовсім ні – це наша процесуальна публічна позиція. Досить незрозумілих судових чудес «під столом». Буду називати все своїми іменами. Нехай незатишно буде тим, хто приймає сумнівні рішення …

5. В рамках розслідування по тому ж Харкову затримані виконавці серії підпалів автомобілів активістів євромайдан в грудні-лютому. Як затримані і завдали ножові поранення активісту Дмитру Пилипця. Йдуть інтенсивні слідчі дії. Поки про це більше не скажу …

6. У вівторок починає роботу Громадська Рада з реформування МВС, очолити який запросив відомого правозахисника Євгена Захарова. Ми вже провели попереднє засідання. Євген залучив до роботи ряд відомих експертів. Це гранично важливо і актуально зараз, як би не було важко з плинністю.

Свою участь в процесі формування концепту нового МВС запропонували Євросоюз – спасибі послу Томбінському, з’єднані Штати, Грузія, Польща, Німеччина, Великобританія. Сьогодні зустрічався з послом Канади. Чи готові допомагати не тільки порадою, а й матеріально – що в нашому становищі секвестру бюджету – важливо.

Окремо скажу – ми визначили для себе вікно можливостей для реформи – тягнути не можна – всі рішення потрібно прийняти протягом 6 місяців.

Роботи багато. Приєднуйтесь. Писати прошу не мені, а Євгену Захарову. Він вибудовує процес обліку всіх важливих пропозицій.

7. Йде процес по кадровому підбору на керівні пости в міліції, як і було оголошено раніше – за участю люстраційного комітету Єгора Соболєва, Юрія Бутусова, Євгена Захарова. Прошу брати участь:
Днями міністром внутрішніх справ Було оголошено конкурс на відбір кандидатів на заміщення посад керівників ГУМВС, УМВС України в Київській, Львівській, Волинській та Тернопільській областях. До КОМІСІЇ звернули 33 кандидати.

Враховуючи суспільну необхідність обговорення цих кандидатур та забезпечення прозорості та контролю з боку громадськості. Пропонуємо список осіб, які виявило бажання Прийняти участь у конкурсі.
Звертаємося до небайдужих громадян з Проханов взяти участь у обговоренні їх. Пропозиції надсилати на електронну адресу [email protected].

СПИСОК
осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі на заміщення вакантних посад керівників територіальних органів
На посаду начальника УМВС України у Волинській області:

генерал-майор міліції Швидкий Віктор Васильович
полковник міліції Коваль Василь Дмитрович
полковник міліції Шпига Петро Петрович
Лебідь Михайло Адамович

На посаду начальника ГУМВС України в Київській області:

полковник міліції Грінцевич Ігор Петрович
полковник міліції Закорко Іван Павлович
полковник міліції Маральов Юрій Васильович
підполковник міліції Роман Михайло Михайлович
Горбонос Микола Миколайович
Сологуб Сергій Віталійович
Яскевич Ігор Миколайович
Шуляк Сергій Миколайович

На посаду начальника ГУМВС України у Львівській області:

генерал-майор внутрішньої служби Ільницький Василь Якович
полковник міліції Ващишин Ярослав Васильович
полковник міліції Дитюк Володимир Зеновійович
підполковник міліції Богомол Олександр Миколайович
Броневицький Станіслав Романович
Загарія Дмитро Дмитрович
Зінько Михайло Зеновійович
Казімов Рустам Баламірза Огли
Козак Назарій Степанович
Кундик Василь Васильович
Курочка Михайло Іванович
Родинюк Любомир Володимирович
Максимов Віталій Вікторович
Торопчин Олексій Дмитрович
Вольський Олександр Олександрович
Баховський Роман Іванович

На посаду начальника УМВС України в Тернопільській області:

полковник міліції Гіль Валерій Борисович
полковник міліції Левицький Василь Васильович
полковник міліції Матрифайло Андрій Васильович
полковник міліції Облещук Василь Корнелійович
Галунько Валентин Васильович
Максимов Віталій Вікторович
Чорний Михайло Ярославович
Шуманський Василь Петрович

_ * _ *

P/S: Завтра з ранку працюємо на полігоні Національної Гвардії України в Петрівцях. Нова техніка і навчання мобілізованих резервістів, спільно з контрактниками. Буде цікаво! Преса запрошується з 11-00.