Ваш патрульний!

Підписав сьогодні наказ про призначення на найважливішу посаду начальника нової патрульної поліції Києва бойового офіцера – Олександра Фацевича. Дуже радію з цього – радий, що переконав Сашу взятися за цю непросту справу!

* * *

Фацевич Олександр Юрійович, 1986 року народження, в минулому професійний військовий. Закінчив Одеський інститут сухопутних військ – понад 9 років служив в ЗСУ в десанті.

Після закінчення військового контракту, викладав у Волинському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Навчав бійців Самооборони Волині.

Одружений, має 5-річну доньку.

Коли ми в МВС почали створювати добровільні батальйони по всій країні, Олександр – без роздумів – погодився очолити роту патрульної служби спеціального призначення «Світязь» УМВС України у Волинській області, створену в червні 2014 року.

Олександр Фацевич відбирав бійців за трьома критеріями: хороша фізична підготовка, служба в армії і готовність захищати Батьківщину.

12 серпня 2014 року бійці «Світязя» склали присягу на вірність народу України. 14 серпня 2014 року спецпідрозділ «Світязь» було направлено в зону АТО.

Перше бойове хрещення рота «Світязь» прийняла в боях під Іловайськ.

У грудня 2014 бійці «Світязя» під командуванням Олександра Фацевича були спрямовані під Вуглегірськ. 30 січня 2015 під час наступу сепаратистів на Дебальцеве, бійці спецпідрозділу виявилися в оточенні. Три дня «Світязь» тримав оборону, після чого з боєм вирвався з оточення, вивівши з собою бійців ВСУ – без втрат, виносячи поранених і зброю.

Капітану Олександру Фацевичу було присвоєно спеціальне звання майор, я мав честь тоді вручити Олександру нагородний іменний пістолет, За мужність і героїзм, проявлені в ході антитерористичної операції в січні 2015 року під час оборони міста Вуглегірська майор міліції Олександр Фацевич Указом Президента України нагороджено Орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

* * *

І якщо піти від суворих рядків офіціозу – Олександр один з найавторитетніших бойових офіцерів – комбатів МВС. Жорсткість і турбота про бійців, людяність і вимогливість. Енергія і надійність – це все проявилося в найскладніших ситуаціях.

На початку лютого, коли я зустрічав «Світязь» Фацевича після боїв під Углекорском – я написав кілька рядків у Фейсбуці: «Вони, Світязі – були в ІЛОВАЙСЬКУ, пройшли Дебальцево та Вуглегірськ. Вижили – зміцнілі! Навчилися воювати. Молодці!

Сьогодні по дорозі додому на Волинь попросивши хлопців заїхати в Міністерство – вручивши дострокові військові звання, нагородну зброю, Відзнаки «За доблесть».

Пообідали, поговорили – вони справжні і вони майбутнє! Пишаюся підрозділом!

Ви питаєте яка буде міліція після реформи і хто в ній буде працювати?

Ці хлопці перед вами!»

Новий глава нового поліцейського патруля Києва – перед вами!

В добрий час!

2

3

4