Українським силовикам презентували військові намети американського виробництва

Тимчасові споруди повинні забезпечити комфортне проживання учасників АТО, в тому числі – в зимових умовах. Представники фірми-виробника наметів представили свою продукцію на полігоні навчального центру Нацгвардії на Київщині. З пристроєм тимчасового житла ознайомилися керівники МВС і Міноборони.

1

Сьогодні, 17 жовтня, на полігоні навчального центру Національної гвардії міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков і міністр оборони України Степан Полторак ознайомилися з військовими наметовими системами американського виробництва.

2

За словами представників фірми-виробника, намет розрахований на комфортне проживання в ній від 15 до 30 бійців. Тимчасове житло є високо мобільним і простим в збірці.

3
На установку одного намету йде близько 15 хвилин. Це тимчасова будова розраховане на забезпечення електроенергією від автономної системи харчування, якої є дизель-генератор. Кожен намет обладнаний системою кондиціонування і освітлення.

4

Представник фірми-виробника Арі Шварц зазначив, що представлені наметові системи мають модульний характер. Завдяки цьому вони можуть бути зібрані в будь-якій необхідній конфігурації в залежності від потреб армії або підрозділів внутрішніх справ.

На базі конструкцій палатки можливо її розгортання в якості казарми, мобільного госпіталю з операційними, командно-штабного приміщення, навчального класу і т.д.

5

6

7

8

Намети, які американська фірма випускає вже майже 40 років, пройшли випробування в реальних умовах в різних точках планети – від Аляски до пустель Афганістану і Іраку. Завдяки своїй конструкції тимчасове армійське житло може забезпечувати комфортну температуру всередині, навіть, в умовах, коли на вулиці діапазон температур становить від -50 до +50 градусів за Цельсієм, а сила штормового вітру – 160 кілометрів на годину.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що разом зі Степаном Полтораком вони ще з літа працюють над створенням мобільного корпусу для Збройних сил. Зараз керівники українських силових відомств вивчають і вибирають серед різноманітних варіантів.

9

– Філософія в тому, що все повинно бути найвищої якості, мобільне, дуже практичне в сучасних умовах, а ціна-якість повинні бути дотримані, – підкреслив глава МВС.

Керівник оборонного відомства України Степан Полторак підкреслив, що коли мова заходить про здоров’я солдатів, то говорити про гроші недоцільно. Що ж стосується презентованого намету, то зроблений він досить добре, був випробуваний не в одній армії і представляє інтерес для українських силовиків.

10

– Ми вивчимо його за всіма вимогами та  випробуємо його. Якщо він нам підходить, протягом декількох тижнів піде нам на озброєння, – зазначив Міністр оборони України.

Командир полку «Азов» Андрій Білецький високо оцінив технічні характеристики американських наметів, назвавши їх «наметами майбутнього». За його словами, в цих тимчасових спорудах втілений абсолютно сучасний підхід до солдатів.

11

– Це – мобільний будинок, – підкреслив Андрій Білецький.