Україна та Франція підписали контракт на придбання гелікоптерів «Airbus Helicopters»

Сьогодні, 14 липня 2018, відбулося підписання контракту на придбання 55 гелікоптерів «Airbus Helicopters» для системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС в рамках Угоди між урядами України та Франції.

Документ підписали Директор ДП Українське авіаційне-транспортне підприємство «Хорив-авіа» Геннадій Балла та Генеральний виконавчий директор компанії «Airbus Helicopters» Брюно Івен.

Під час заходу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що 13 липня  Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки у створенні єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні».

«Дуже радий, що ми дійшли до цього пункту нашої річної праці. Вчора Президент України Петро Порошенко підписав відповідний Закон, який ратифікує Угоду між урядами України та Франції, і сьогодні ми маємо всі підстави почати працювати, аби вже в цьому році гелікоптери поповнили авіапарк відомства», ‑ додав глава МВС.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що безпека громадян та вчасне реагування на виклики потребує високого рівня технічного забезпечення правоохоронних структур.

«Ми реформуємо весь сектор правоохоронної системи та внутрішньої безпеки країни. Безпека громадян, вчасне реагування на виклики потребує високого рівня технічного забезпечення і оснащення наших структур. Цей контракт, який ми підписуємо, дає нам можливість отримати 55 гелікоптерів, які будуть використовуватися для забезпечення безпеки українських громадян. Сьогодні фінальний крок у величезній роботі, яка була проведена Арсеном Аваковим, всією командою системи Міністерства внутрішніх справ та французькими партнерами. Ми розпочинаємо важливий проект для України», ‑ зауважив Володимир Гройсман.

Вертольоти французького виробництва будуть задіяні для виконання завдань Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії, Нацполіції і Держприкордонслужби.

МВС отримає вертольоти трьох моделей – Н145, Н125 і Н225:

  • 7 вертольотів типу Н225 – для Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
  • 10 вертольотів типу Н145 і 1 вертоліт типу Н225 – Національної поліції України;
  • 12 вертольотів типу Н225 для Національної гвардії України;
  • 24 вертольотів типу Н125 і 1 вертоліт типу для Н225 для Державної прикордонної служби України.

Вертольоти «Airbus Helicopters»  відповідають найвищим стандартам технологічного оснащення.

Єдина авіаційна система безпеки та цивільного захисту дозволить МВС розширити та зміцнити ефективність діяльності, направленої на забезпечення протидії злочинності (під час антитерористичних та спеціальних операцій), забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони органів державної влади, охорони державного кордону й підтримання безпеки на дорогах, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, зокрема ліквідація наслідків природних та техногенних катастроф, гасіння пожеж тощо.

Нагадаємо, 7 червня 2018 року Верховна Рада ратифікувала Угоду про закупівлю 55 французьких гелікоптерів.