Україна і Канада домовилися про розширення програми співробітництва в рамках реформування МВС України

Про це в ході зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим, заявив міністр громадської безпеки Ральф Гудейл. Робоча зустріч відбулася в рамках робочого візиту глави МВС України в Канаду. Сторони обговорили питання продовження співпраці між Україною та Канадою на 2017-2018 рр., а також підписання меморандуму щодо залучення канадських експертів до співпраці з Національною поліцією України.

«Я підтримую співпрацю між Канадою і Україною і маю намір продовжувати цю лінію. Контакти між нашими державами – це не тільки дипломатичні та економічні відносини, наші народи – це єдина родина, адже 1,3 млн. канадців визнають себе українцями. Нинішня ситуація в Україні важлива для Канади, тому ми будемо продовжувати шукати можливість посилити нашу допомогу», – зазначив Ральф Гудейл.

У наступному році Канада готова наростити співробітництво в сфері безпеки з Україною, при цьому будуть тривати попередні спільні проекти. На даному етапі планується підписання меморандуму про залучення канадських експертів до співпраці з Національною поліцією України. Крім того, реєструється проект міжнародної технічної допомоги строком з 2016 до 2019 року загальною вартістю понад 21 млн. канадських доларів.

«Україна зацікавлена в сучасному підході до організації профільного поліцейського освіти, методику якого допомагають розробляти канадські фахівці. Ми вже практично затвердили концепцію навчання поліцейських сил. Це буде трирівнева система, в рамки якої вписується взаємодія з канадцями. У нас не буде точної копії поліцейських академій США або Канади, але щось подібне з власними елементами. Упевнений, вийде набагато краще», – зазначив міністр внутрішніх справ.

Для підвищення професійної підготовки українських правоохоронців до їхнього навчання планується залучити канадських фахівців, які проводитимуть тренінги на базі біля Києва.

«В рамках програми «Міжнародна технічна допомога» 20 канадських поліцейських навчатимуть за спеціальною програмою в Києві наших правоохоронців. Незабаром група українських поліцейських також попрямує у відрядження в Торонто, де вони візьмуть участь у тренінгах та консультаціях. Навчальні програми зараз у нас проходять в режимі нон-стоп, оскільки реформування освіти – це один із пріоритетів змін в правоохоронній системі», – підкреслив Арсен Аваков.

Крім того, Міністерством внутрішніх справ України був розроблений план можливої співпраці з канадською стороною у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Серед пріоритетних напрямків співпраці – виявлення і розкриття злочинів, скоєних з використанням високих інформаційних технологій (в тому числі, міжнародного і транснаціонального характеру), протидія кримінальним правопорушенням у сфері використання комп’ютерних систем і мереж. Також заплановано розглянути питання про виділення міжнародної допомоги для придбання сучасних апаратних комплексів і програмного забезпечення на потреби Департаменту кіберполіції НПУ.