Україна і Франція домовилися про розширення програми співробітництва в сфері цивільної безпеки

Франція готова підтримувати реформування системи МВС і нарощувати співпрацю в сфері безпеки з Україною. Про це, 20 червня 2017 року, під час зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим, заявила Надзвичайний і Повноважний посол Франції Ізабель Дюмон.

«Франція та Україна розширюють співробітництво в сфері цивільної безпеки і в тому числі по лінії протидії кіберзлочинності. Я хочу подякувати за вашу підтримку і значний внесок Франції в реформування системи МВС», – заявив міністр.

Глава правоохоронного відомства поінформував європейських партнерів про реформи Нацполіції і силового сектора, а також представив результати діяльності Національної поліції за першу половину поточного року, акцентувавши увагу на позитивну динаміку.

«Ми підняли зарплати, запустили антикорупційні механізми, і це дало перші результати – розкриття злочинів збільшилася на 20%. Також ми приділяємо велику увагу превентивним методам – поліція працює на випередження і запобігає злочинам», – зазначив Арсен Аваков.

У свою чергу, Ізабель Дюмон зазначила, що МВС за короткий час вдалося не тільки поліпшити безпеку в країні, але і завоювати довіру населення, про що свідчать останні соціологічні опитування. Посол висловила надію, що Україна розширить співпрацю в сфері спільного управління кордонами з Європейським Союзом.

Міністр внутрішніх справ України та Надзвичайний і Повноважний посол Франції обговорили політичну ситуацію і останні події в зоні АТО. Сторони домовилися організувати тренінги за участю українських та французьких колег.