«Україна без контрабанди». Силовий блок повністю готовий до боротьби з контрабандою та тіньовими схемами

Про це йшла мова на всеукраїнській селекторній нараді з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем, яка пройшла сьогодні, 21 червня 2018 року, під керівництвом Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Кабінет Міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою, Службою безпеки України розробили план дій, спрямований на ефективну боротьбу з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Програма отримала назву «Україна без контрабанди». Нагадаємо, що 20 червня 2018 року Уряд затвердив План дій по боротьбі з контрабандою та тіньовими схемами на митниці, а також підтримало рішення про необхідність визнати контрабанду – кримінальним правопорушенням і внести відповідні зміни в законодавство України.

«Це не разова акція. Тиск зменшуватися не буде. Ми ретельно проаналізуємо роботу все пунктів митниці. Рішення будуть жорсткими. Так просто нічого не пройде … Будемо вдосконалювати систему, щоб механізми боротьби були більш ефективними. А також направимо в Парламент зміни в законодавство, які передбачають криміналізацію контрабанди», – повідомив Володимира Гройсман.

За оцінками експертів, явище контрабанди і сірого імпорту, яке сьогодні має місце на кордоні України, є одним з найбільших репутаційних ризиків і викликів для України. За різними підрахунками, обсяг тіньових операцій у деяких секторах економіки досягає 60-80%, а в абсолютних цифрах – 70-100 млрд. грн. Це ті втрати, які несе Держбюджет України.

«Рішення, які були прийняті вчора на засіданні Уряду – це сигнал подивитися по-іншому на ситуацію і повернути до Держбюджету 100 млрд. грн. Прошу зрозуміти те, що дороги назад не буде. Ми дуже чітко будемо взаємодіяти і з службами митного контролю, і з СБУ, іншими органами,  сподіваюся також на чітке процесуальне керівництво Прокуратури, але разом з тим кожен відповідає за свої дії. Спільними зусиллями жорстко і чітко будемо контролювати виконання програми “Україна без контрабанди”», – зазначив Арсен Аваков.