Україна та Італія підписали міжурядову Угоду про співробітництво

10 червня в Києві співголова Українсько-італійського міжурядової ради з економічного, фінансового та промислового співробітництва, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков провів зустріч з міністром закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо.

Сторони обговорили перспективи двостороннього співробітництва між країнами, а також підписали Угоду, яка дозволить Україні та Італії більш ефективно співпрацювати в правоохоронній сфері, зокрема обмінюватися оперативною інформацією.

«Попрацювали плідно! Сьогодні ми уклали Угоду про поліцейське співробітництво, завершуємо узгодження нової міжурядової Угоди про взаємне визнання та обмін посвідчень водія, обговорили виробництво пожежних підйомників для ДСНС з локалізацією їх виробництва в Україні, а також проект з будівництва разом з італійськими партнерами швидкісних залізничних шляхів. Ми вже ближче до Європи», – підкреслив Арсен Аваков.

У ході зустрічі учасники відзначили, що активні переговори з італійськими компаніями про співпрацю в інфраструктурних проектах та проектах з безпеки тривають. Зокрема, це стосується будівництва нової техніки (за умови часткової локалізації її виробництва в Україні), активного фінансового кредитування з боку державного експортно-кредитного агентства Італії SACE, а також наявності відповідних державних гарантій з боку українського уряду.

Під час зустрічі відбулося підписання протоколу про наміри між ГСЧС України та італійською компанією Cela Industry з придбання спеціалізованого рятувального обладнання – пожежних підйомників. Планується, що 30% їх виробництва буде зосереджено в Україні.

Арсен Аваков повідомив, що тривають переговори щодо спільного україно-італійським проектом будівництва в Україні сучасних швидкісних залізничних ліній.

Крім цього, завершено всі необхідні процедури за погодженням нової редакції міжурядової Угоди про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. Це забезпечить можливість громадянам України та Італії конвертувати водійські права в країні перебування за спрощеною процедурою – без повторної здачі теоретичних і практичних іспитів і сплати грошових зборів.

Міністр закордонних справ Італійської Республіки Луїджі Ді Майо наголосив на важливості для обох держав підписаного сьогодні документа про поліцейське співробітництво, а також запросив свого візаві – міністра внутрішніх справ Арсена Авакова – відвідати Рим, щоб підписати відповідну Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Італійської Республіки про взаємне визнання та обмін посвідчень водія.

У свою чергу міністр внутрішніх справ України подякував італійській стороні за плідну двосторонню співпрацю і великі перспективи спільного розвитку українсько-італійських відносин.