У зоні АТО з’явиться мобільний «блокпост-містечко»

Автономна система з більш ніж десятка будівель розрахована на розміщення в місці дислокації блокпоста. Представлену систему направлять в зону проведення АТО, а до кінця року туди направлять ще шість подібних містечок. Городок проінспектували глави МВС і Міноборони.

Міністерство внутрішніх справ України звернулося до шести виробникам з пропозицією представити свої проекти мобільного житла для бійців, які перебувають в зоні проведення АТО. На звернення відгукнулися три виробника, які представили на конкурс свої проекти. Переможцем конкурсу стало київське підприємство, яке і представило свій проект в навчальному центрі Національної гвардії України.

З пристроєм і можливостями мобільного блокпоста ознайомилися Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і Міністр оборони Степан Полторак, а також народний депутат Сергій Пашинський.

12345678910

Мобільний «блокпост-містечко» є автономною системою і включає в себе 12 будівель. У їх числі – 5 житлових модулів, кожен з яких розрахований на 6 осіб. Стіни будівель утеплені, що дозволяє забезпечити комфортні умови проживання навіть при температурах до -30.

В окремих модулях розташовані їдальня з кухнею, санвузол, душова, пральня.

Крім того, до складу містечка включені штабний модуль і два контрольно-пропускні пункти.

Тепло, гарячу воду і електроенергію для потреб бійців забезпечує дизель-електрогенератор. До складу містечка входить окремий модуль, в якому розташовані два генератора. У разі виходу з ладу одного з них другий може його замінити. У цьому ж приміщенні розташовані ємності для води і дизельного палива.

Система може існувати як автономно, так і у варіанті підключення до сторонніх інженерних мереж.

Городок розрахований на комфортне проживання 30 захисників блокпоста. Представлений комплекс найближчим часом направлять в зону проведення антитерористичної операції. Туди ж до кінця року направлять ще шість таких комплексів.