У Слов’янському полку НГУ на честь 6-ої річниці визволення відкрили монумент загиблим героям

Сьогодні, 5 липня, на святкування шостої річниці визволення Слов’янська та інших міст Донбасу від окупації проросійськими сепаратистами, в Слов’янськ прибули прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, командування Національної гвардії України, представники штабу Об’єднаних сил, Служби безпеки та Національної поліції України.


Нагадаємо, що 5 липня 2014 року був звільнений Слов’янськ – в цей день українські військові встановили синьо-жовтий прапор над будівлею міської ради. Тоді ж були звільнені Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.

На урочистому заході на території військової частини 3035, де дислокується 15-ий Слов’янський полк Нацгвардії були вручені державні нагороди і відбулася презентація книги “Слов’янськ. Початок війни “Артема Шевченка.


За мужність і героїзм, проявлені в бою, гвардійців відзначили державними та відомчими нагородами.

Командиру полку полковнику Василю Жуку був вручений еталонний зразок нарукавного знака 15-го Слов’янського полку НГУ, де зображений герб міста Слов’янська – ім’я якого Указом Президента України присвоєно полку.«У 2014 році я перебував у складі групи в зоні АТО від частини 3036, – розповів Василь Жук, – тоді я був старшим на трьох блокпостах, поблизу Слов’янська. Ми відповідали за контрольно-пропускний режим і відображення незаконних збройних формувань, які просувалися вглиб нашої країни. Часи були складні – велика частина особового складу – строковики. Були проблеми з матеріально-технічною базою … озброєнням, постачанням провізії … Але, незважаючи на всі негаразди, наші військовослужбовці впоралися з усіма поставленими завданнями».

Орденом Данила Галицького нагороджено заступника начальника Східного територіального управління по озброєнню – начальник технічної частини полковник Юрій Тарасов.


Прем’єр-міністр зазначив, що і сьогодні військові та правоохоронці продовжують захищати Україну на фронті, тому дуже важливо і надалі забезпечувати надійність армії, Національної гвардії України та інших правоохоронних формувань. Забезпечувати усім важливим – від техніки і зброї до житла – військові частини та сім’ї військовослужбовців. Він запевнив, що уряд ставить ці завдання в пріоритет і робить все можливе для їх виконання, щоб військові відчували впевненість в майбутньому і в тому, що держава піклується про них.

«Для мене велика честь бути тут серед вас і вітати вас з цим визначним днем, тут все пронизано мужністю і відвагою наших захисників. Завдяки вам сьогодні ми маємо мирне небо над головою, завдяки вам наші діти грають на дитячих майданчиках, наші батьки можуть гуляти в парках. А ми усі – відчувати спокій і впевненість. Від кожного українця дякуємо всім воїнам, усім правоохоронцям, які врятували і продовжують захищати Україну від зазіхань ворога», – сказав Денис Шмигаль.


Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков подякував особовому складу Слов’янського полку за мужність, яку вони проявляли в перші дні окупації:

«Вдячний кожному з вас, ви гідні люди. Ви продемонстрували гідний приклад і звільнили місто. Тоді ми думали, що все закінчилося, але пройшло вже 6 важких років, війна триває і зараз. Проте ми відстояли свою незалежність і з вашою допомогою повернемо наші території».

https://youtu.be/4cJmUTX15Eg

На території частини 3035 була відкрита меморіальна стела загиблим бійцям Нацгвардії. На ній викарбовано 89 імен загиблих.

У 2014 році, під час ротації особового складу, на блокпосту в місті Ізюмі був обстріляний КамАЗ НГУ, в результаті чого загинув старший солдат Володимир Ісадченко. Днями на місці загибелі військового відкрито пам’ятний знак.
Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.