У МВС вшанували пам’ять співробітників, які загинули при виконанні службових обов’язків

За минулий рік під час виконання службових обов’язків загинули 23 працівників системи МВС. За роки незалежності – 1690 правоохоронців, з початку проведення АТО/ООС на сході України – 462.

Про це сьогодні, 29 серпня, повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков біля Меморіалу на Солом’янській площі під час вшанування пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків.

«Щороку ми зустрічаємося тут, на Солом’янській площі, щоб вшанувати пам’ять правоохоронців, які загинули, рятуючи життя людей, а в останні роки ще й захищаючи державу від агресора на сході України. Ми щорічно приходимо сюди, щоб нагадати суспільству про наших героїв, які віддали життя за безпеку кожного з нас, за Закон, за Україну», – сказав Арсен Аваков.

З 2020 року відповідно до Указу Президента України № 621 від 23 серпня 2019 року,  День пам’яті працівників органів системи МВС, які загинули під час виконання службових обов’язків, об’єднується з Днем пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни.

«День пам’яті співробітників МВС України тепер ми відзначаємо 29 серпня – в День пам’яті загиблих захисників України. Тоді в 2014 році ми зазнали найбільших втрат на виході наших сил з Іловайська. Серед них значна частина – добровольчі батальйони Національної гвардії і міліціонери. Сумно, але ми нікого не забудемо. Три Героя України (посмертно) у нас за 2019-2020 роки», – написав міністр на своїй сторінці в твіттері.

Відзначимо, сьогодні глава МВС разом з керівництвом держави також взяв участь у заходах на території Міноборони з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

«Дуже боляче втрачати побратимів, ще болючіше повідомляти близьким про загибель рідної людини. Я низько вклоняюся матерям, вдовам, дітям правоохоронців, які віддали життя за справу боротьби зі злочинністю, за нашу незалежність і суверенітет держави. Вони виконали свій професійний обов’язок високою ціною – ціною власного життя. Вічна пам’ять і слава поліцейським, гвардійцям, прикордонникам, рятувальникам, які не злякалися, не схибили, не зрадили», – сказав Арсен Аваков.

Глава МВС підкреслив, що професія правоохоронця завжди пов’язана з ризиком, тому її вибирають тільки мужні люди, які готові жертвувати заради спокою, порядку, закону, України.