У МВС пройшло розширене засідання РНБО, присвячене контролю і профілактиці коронавіруса

На всіх прикордонних пропускних пунктах ДПСУ та МОЗ проводитимуть скринінг температури всіх, хто прибуває на територію України. Служби працюють в цілодобовому режимі.

Сьогодні, 25 лютого, за дорученням Президента України Володимира Зеленського в МВС України відбулося засідання координаційної наради під головуванням Секретаря РНБО Олексія Данілова з контролю ситуації та профілактики коронавіруса.

У засіданні взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівництво Національної поліції, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби та Міністерства охорони здоров’я.

За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, ситуація повністю під контролем усіх відповідних служб, моніторинг ведеться в цілодобовому режимі.

«Області звітують щодня о 8:00 ранку і о 16:00. Ми не очікуємо ніяких сюрпризів. Завтра на 10:00 всі обласні адміністрації проведуть засідання відповідних комісій з надзвичайних ситуацій та техногенної безпеки. Вони повинні забезпечити умови для проведення температурного скринінгу на кордоні, а також перевірити всі медичні установи, які, в разі необхідності, зможуть прийняти інфікованих», – зазначив Олексій Данілов.

У свою чергу, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що сьогодні було прийнято рішення силами Державної прикордонної служби та Міністерства охорони здоров’я проводити температурний скринінг всіх громадян, які прибувають на територію України.

«Температурний скринінг є обов’язковим для всіх громадян, які прибувають в Україну з будь-якої країни світу – як через авіасполучення, так і через всі автомобільні  та залізничні пункти пропуску. Всього в країні таких пунктів 232, на кордоні з ЄС – 29. Сьогодні, наприклад, на пункті пропуску «Тиса» було оглянуто близько 1000 чоловік. Крім цього, ми плануємо ввести температурний контроль і на КПВВ на лінії розмежування з тимчасово окупованими АР Крим та окремими районами Донецької та Луганської областей», – зазначив Арсен Аваков.

Міністр додав, що групи з прикордонників і медиків будуть чергувати позмінно, всі вони забезпечені необхідними засобами захисту. У разі якщо наші фахівці зафіксують людини з підвищеною температурою і початковими ознаками захворювання – ці люди будуть направлені на додаткове обстеження.