У легендарній справі про 11 млрд. кубів газу крапка ще не поставлена

Міністерство внутрішніх справ України відновило розслідування в справі про повернення 11 млрд. кубів газу НАК «Нафтогазом» компанії «Росукренерго» за рішенням Стокгольмського арбітражного суду.

Про це в програмі «Лівий берег» на каналі 24 розповів глава правоохоронного відомства Арсен Аваков.

«Я вам нагадаю легендарне справу про 11 млрд. кубів газу, коли з приходом Януковича керівництво НАК« НефтагазУкраїна» раптом змінило позицію в Стокгольмському арбітражі і практично виграну справу раптом програли. Змінилася позиція, злочинна змінилася … Про яку суму йдеться? Не менш 70 млрд. грн..», – зазначив Арсен Аваков.

Він нагадав, що МВС вело цю справу, а згодом ГПУ забрала його. «Потім воно в Генеральній прокуратурі лежало, потім воно там закривалося, так як не було підстав переслідувати (при попередньому генпрокурора) .

Ми знайшли аргументи і підстави, це було місяць тому, коли ми відновили це розслідування, свій епізод саме в МВС, отримали кілька нових підстав для того, щоб розслідувати далі. Зокрема, ми отримали деякі свідчення, в тому числі, іноземних юристів, які нам показали, що, м’яко кажучи, була невмотивована позиція зміни НАК «Нафтогазу України» в Стокгольмському арбітражі. Ця «помилка» коштувала мінімум 70 млрд. грн.», – підкреслив міністр внутрішніх справ.