У Кабміні вручили перші паспорти у вигляді ID-карти 16-річним українцям

У понеділок, 25 січня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в Будинку Уряду вручив перші паспорти громадянина України у формі ID-карти молодим людям, яким виповнилося 16 років. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков і голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк провели презентацію нового паспорта громадянина України у вигляді ID-карти, який вступив в силу з 1 січня 2016 року. З 11 січня Міграційна служба почала безкоштовне оформлення нових паспортів громадянина України у формі карти для громадян, які досягли 16-річного віку і оформляють паспорт вперше.

Як повідомив Арсен Аваков, за перші два тижні до органів ДМС подано більше 8 тисяч документів на оформлення паспортів громадянина України у формі карт.

Новий паспорт неможливо підробити, він має електронний безконтактний носій (чіп) і видається на основі електронної бази – Єдиного державного демографічного реєстру (ЕДДР).

«Ось і стартувала реалізація ще однієї реформи. Це був важкий шлях майже на рік, але вийшло!», – повідомив міністр.

«25 січня перші двадцять 16-річних хлопців отримали свій перший паспорт – картку з чіпом. Протягом 4-х років у кожного Українця буде такий паспорт. Тільки не такий здоровий, як я тримаю :). Як кредитка буде .. але – дуже smart!

Станом на 25 січня близько 8000 шістнадцятирічних українців оформили і готові отримати нові паспорти. Розраховую, що в найближчі дні парламент підтримає наш законопроект і по всій країні стартує обмін старих паспортів-книжечок на нову сучасну картку-паспорт з чіпом.

Такий новий паспорт, що включає повну ідентифікацію людини і цифровий підпис відкриває можливості для вибухового розвитку сервісів онлайн, створення електронних сервісів в банківських, страхових та інших сферах …

У близькій перспективі – такий розумний паспорт може бути і правами на водіння і медстраховкою, і кодом бухгалтерським для операцій … всім, що передбачимо. І не треба носити з собою купу папірців і посвідчень. Ми заклали можливості до розвитку за рахунок наповнення чіпа!

Ніяких примушень, після Закону розповімо про деталі для всіх громадян, але вже зараз такий паспорт готові оформляти 330 з 600 відділень Державної міграційної служби по всій Україні. До кінця року – доукомплектуємо  і буде готовність у ВСІХ відділеннях.

Ми тільки почали процес, і як у всякому новій справі буде короткий перехідний період, протягом якого ми, швидше за все, будемо відточувати механізми і усувати недоліки – але це реальний процес, який призведе українців до володіння сучасними і зручним інструментом в нашому повсякденному житті! Ми відставали, проте зараз змогли реалізувати одну з найсучасніших технологій для наших громадян!» – підкреслив Арсен Аваков.

Паспорт-картка відкриває можливості для розвитку електронного урядування, надання адмінпослуг онлайн і створення електронних сервісів в банківській, страховій та інших сферах.

Процес заміни діючих паспортів-книжок на нові паспорта- ID-карти буде тривати близько 4 років. У цей час будуть дійсні як закордонні паспорти старого зразка, так і карти. Примусової заміни у визначений термін не буде.

Арсеній Яценюк привітав хлопців і дівчат з тим, що вони перші в державі отримують паспорти нового зразка:

«Це не паспорта колишнього радянського стилю – книжечки з вклеєними фотографіями, а новий паспорт у вигляді ідентифікаційної картки з чіпом, на який можна внести будь-яку ідентифікаційну інформацію».

ID-карти, зазначив Арсеній Яценюк, потрібні також, щоб в майбутньому біометричний паспорт, за яким українські громадяни будуть їздити без віз до країн-членів Європейського Союзу, видавався дуже швидко. Нові паспорти, за його словами, «повністю підпадають під стандарти ідентифікації, визначені в Європейському Союзі».

Арсеній Яценюк також зазначив, що до ID-картки, крім основних даних, можуть бути приєднані, зокрема, дані про соціальні виплати, дані платника податків: «Тобто буде єдиний документ. Не сотня довідок – один-єдиний документ, яким ви можете ідентифікувати себе і отримувати послуги від держави, в тому числі через Інтернет».