У Дніпрі відкрили Ситуаційний центр комунікації підрозділів МВС і комунальних служб


Сьогодні, 18 грудня 2018 року, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, голова Нацполіції Сергій Князєв і глава міської ради Дніпра Борис Філатов відкрили Ситуаційний центр комунікації між підрозділами МВС та комунальними службами міста.

«У сучасному, динамічному світі не можна залишатися заручником старих технологій, потрібно йти вперед. Керівництво міста думає про стратегію безпеки, тому і взялося за побудову системи відеоспостереження – камери по всьому місту, нагляд 24/7, поновлення і передача інформації НПУ і ДСНС, моніторинг комунальників. Підрозділи МВС, в свою чергу, зможуть успішно комунікувати з міськими службами та оперативно реагувати на виклики, що надходять з камер спостережень. Для безпеки в місті ми повинні підтримувати один одного», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що ця система ще недосконала, але це ефект перехідного періоду:

«Так, ця система ще недосконала. Так, я бачу деякі похибки в порушенні прав, але це перехідний момент, який завжди буває, і який потрібно пройти. В цілому ми думаємо про те, щоб максимально використовувати інструмент, який є у міської влади, Нацполіції,, ДСНС. Зробити цей механізм таким, щоб жителі Дніпра не думали, хто зі служб реагує на виклик про допомогу, а знали, що допомога буде в будь-якому випадку».

Арсен Аваков розповів, що знайомився з подібним досвідом за кордоном і висловив надію, що скоро на вулицях українських міст встановитися максимальний рівень захисту.

«НПУ, ДСНС має свої системи реагування та свої системи спостереження, але в ряді випадків необхідні спільні дії служб, як комунальних, так і державних. Ми будемо розвивати комунікацію служб поліції з міською владою», – сказав глава МВС.

Під час візиту в Дніпро Арсен Аваков також представив поліцейським і рятувальникам мотиваційну программу. Вона складається зі збільшення заробітної плати на 30%, програми компенсації за оренду житла, введення програми кредитування на придбання власного житла поліцейським після двох років служби, на основі іпотеки – до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку міністерства та бонусного погашення до 40% лізингу.