У День Незалежності Україна остаточно відійде від проросійської системи розшуку СНД

24 серпня 2015 року припинено участь України в договорі про взаємодію країн-учасниць СНД у сфері обміну інформацією. Про це на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Він зазначив, що в порушення Договору про взаємодію МВС країн-учасниць СНД у сфері обміну інформацією ще від 1992 року – МВС Росії, яке є власником Міждержавного інформаційного банку даних, з 26 лютого 2014 роки не внесло жодної інформації щодо розшуку злочинців з боку України .«З цього питання МВС України неодноразово зверталося до МВС Росії за роз’ясненнями в зв’язку з невиконанням ними міжнародних актів, але по теперішній час – не отримало жодної відповіді.

У зв’язку з саботажем з боку Росії, МВС України 20.01.2015 р. прийняло рішення про припинення внесення в базу СНД даних про розшукуваних злочинців, як і зустрічно припинило реагувати на відповідні запити росіян.

Крім того постановою Кабінету Міністрів України 4 лютого 2015 року – було прийнято рішення про вихід з Договору в рамках СНД про обмін інформацією у сфері боротьби зі злочинністю.

У розвиток цих кроків, МЗС України поінформував МВС, що згідно з відповідною ноті 27. 02. 2015 р Україна поінформувала виконавчий комітет СНД про припинення участі України в даному договорі з 24 серпня 2015 року.

Подальші відносини з координації розшуку злочинців з країнами членами СНД Україна буде вести в рамках незалежної міжнародної системи Інтерпол, а не «ручний підкидній» бази під контролем російського режиму », – написав Арсен Аваков.