Техаські рейнджери готуватимуть інструкторів для КОРДУ Національної поліції України

В кінці вересня в Україну приїдуть 10 техаських рейнджерів, які почнуть відбір і навчання 25 співробітників спецпідрозділу МВС «Сокіл». Надалі, ця група в якості спеціальних інструкторів увійде до підрозділу спеціального призначення КОРД Національної поліції України.

Про це сьогодні домовилися представники групи спеціального призначення Дивізіону Техаських рейнджерів в ході зустрічі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.

Правоохоронці США відзначили, що всі їхні зусилля, як і зусилля їх численних партнерів спрямовані на максимально ефективне для України використання свого досвіду в реформуванні МВС України. Крім того, представники Дивізіону заявили про намір допомогти майбутньому спецпідрозділу Національної поліції України обладнанням.

Відкритим залишається ряд організаційних питань, проте сторони висловили готовність вирішити їх до початку підготовки фахівців в Україні.

Глава правоохоронного відомства підкреслив, що Україна потребує дуже швидкої реформу, однак якщо швидкість буде впливати на якість, то вибирати слід саме якість.

«Коли ви будете разом з нами вибудовувати цю нову систему, прошу дотримуватися тих принципів, якими керуємося ми: краще менше, та краще! Ми створимо ядро і вже від нього, крок за кроком, побудуємо всю систему», – заявив Арсен Аваков.

Довідка:

Рейнджер – від англ. ranger – «мандрівник», «мисливець», «лісник», «єгер», «кінний поліцейський».

Девізіону Техаських рейнджерів – підрозділ правоохоронних органів з юрисдикцією в штаті Техас (США). Базується в столиці штату Остіні.

Техаські рейнджери займаються розкриттям різних злочинів (від вбивств до корупції), діють як детективи, займаються охороною Губернатора Техасу, розшукують утікачів.

Перший підрозділ техаських рейнджерів було створено Стівеном Ф. Остіном в 1823 році (неформально) і офіційно організовано в 1835 році. У 1935 році вступив в силу нормативний акт, що закріплює створення в Техасі Відділу громадської безпеки, якому стали підлеглі і рейнджери. Колишня «техаська міліція» отримала доступ до нормальних криміналістичних лабораторій, стала вести повноцінні бази даних, службові автомобілі обладнали радіостанціями. Фактично, з 1935 році підрозділ став виконувати функції державного Бюро розслідувань по штату Техас.

Рейнджери брали участь у багатьох важливих подіях з історії Техасу і були залучені в деякі відомі кримінальні справи, – такі, як розшук бандита Джона Хардина, розшук грабіжника банків Сема Бессі і розшук знаменитих Бонні і Клайда.

У роки Другої світової техаські рейнджери реалізовували на території штату комплекс заходів в області внутрішньої безпеки за планами військового часу.

Коли після війни США захлеснула хвиля злочинності, рейнджери успішно і досить оперативно впоралися з нею на території Техасу.

Сьогодні чисельність співробітників підрозділу коливається в межах 140 – 150 чоловік. Штаб-квартира техаських рейнджерів знаходиться в столиці штату – Остіні (що є дуже символічним, тому що місто назване на честь засновника підрозділи рейнджерів).

«Польові» сили організовані в шість рот. Кожен співробітник «курує» кілька округів.

Середня зарплата становить від 5000 доларів на місяць плюс серйозний соцпакет (на таку ж, якщо не на велику суму), при тому, що середня зарплата по поліції США в цілому складає близько 4000 доларів на місяць.

Для того, щоб стати повноправним рейнджером, потрібно деякий час прослужити в інших підрозділах правоохоронних органів (зазвичай – в дорожніх патрулі), пройти відбір (з серйозним конкурсом) і спеціальне навчання.

Рейнджери забезпечуються табельною стрілецькою зброєю (дробовиками і карабінами), криміналістичним обладнанням, спеціальними засобами. Співробітники Дивізіону користуються незаперечним авторитетом, робота рейнджера вважається дуже престижною і за формами і змістом близька до роботи ФБР.