Спецоперація із звільнення заручників в Луцьку завершена. Терорист затриманий. постраждалих немає

Завдяки чітко спланованій спецоперації співробітників системи МВС і СБУ, правоохоронцям вдалося звільнити всіх заручників і уникнути жертв серед мирного населення. Після затримання у терориста вилучили вогнепальну зброю і гранати.

Про це сьогодні, 21 липня, після закінчення операції близько 22 години повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

«13 заручників звільнено. Зараз кожного з них оглядають медики, надають їжу та воду, зв’язуються з їх близькими. Потерпілі нададуть первинні свідчення », – сказав Арсен Аваков.

Незважаючи на те, що захоплені в автобусі люди провели під прицілом терориста більше 12 годин, всі вони знаходяться  в задовільному стані.

Міністр внутрішніх справ подякував президентові України Володимиру Зеленському за прийняте рішення, в результаті реалізації якого всі заручники залишилися живі, а терорист затриманий, а також першому заступнику голови Національної поліції Євгену Ковалю, який безпосередньо контактував з терористом. За кілька годин до звільнення всіх генерал поліції вивів з автобуса трьох заручників, серед яких були вагітна жінка та підліток.

Відомо, що терорист стріляв в бік Євгена Коваля. Куля пройшла через скло, на відстані 15-20 см від поліцейського.

Глава МВС спростував інформацію, поширену ЗМІ про поранення одного із заручників.

«Ніяких поранених немає. Жодної  вибухівки, закладеної в інших місцях, немає. У затриманого був пістолет, автомат і бойова граната. Загроза дійсно була. Але все в минулому», – зазначив Арсен Аваков.

За словами правоохоронців, під час переговорів і на фінальній стадії спецоперації терорист вів себе напружено. Він знаходився в нервовому стані, але правильний план дій і певні психологічні чинники зробили свою роботу, тому правоохоронцям вдалося досягти того, що терорист добровільно вийшов із захопленого автобуса і здався поліції.

Співробітники Служби безпеки України зараз проводять слідчі дії за фактом терористичного акту.

Також стало відомо, що затриманий готувався до злочину заздалегідь і що у нього є спільники, які також вже затримані.

«Спільники терориста затримані. Одного з них кілька годин тому затримали в Харкові. У нього вилучили кілька одиниць зброї, патрони і вибухівку. У терориста були з ним ділові контакти. Це представник «кримінального світу», який деякий час перебував в місцях позбавлення волі і намалював своє розуміння справедливості і цінності людського життя », – сказав Арсен Аваков.

Підозрюваним у захопленні заручників є 44-річний громадянин України. Раніше двічі судимий і відбув покарання у вигляді позбавлення волі сукупним терміном близько 10 років у виправних установах за скоєння низки тяжких злочинів. Серед кримінальних проступків – розбій, бандитизм, шахрайство, вимагання, незаконне поводження зі зброєю

За фактом захоплення заручників в Луцьку поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 147 (Захоплення заручників), ст. 348 (Посягання на життя працівника правоохоронного органу), ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю). СБУ відкрила кримінальне провадження за ст. 258 (Терористичний акт) Кримінального кодексу України.

Підозрюваний затриманий в порядку ст.208 КПК України, проводяться слідчі дії. Його чекає психіатрична експертиза. У разі підтвердження його осудності – тривале тюремне ув’язнення.

З метою своєчасного реагування на криміногенну ситуацію, недопущення дестабілізації оперативної обстановки, а також для виконання завдань щодо попередження терористичних проявів, керівництвом МВС прийняло рішення про посилення заходів щодо забезпечення громадської безпеки та порядку на території Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій та Чернівецькій областей.

Для цього до складу патрульних нарядів вводяться військовослужбовці Національної гвардії. Правоохоронці патрулюють вулиці населених пунктів, територію автостанцій та залізничних вокзалів. Крім того, виставлені мобільні пости на в’їздах і виїздах з обласних центрів.