«Служба в патрульній поліції – це не красива вивіска, а щоденна важка робота», – Арсен Аваков

Міністр внутрішніх справ України взяв участь в урочистому відкритті пункту прийому заяв в патрульну поліцію Херсона. За першу годину роботи пункту було подано 240 анкет.

У церемонії брали участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, керівник Департаменту патрульної служби МВС України Олександр Фацевич, губернатор області Андрій Путілов, начальник Управління МВС Херсонщини Артур Меріков, інші представники правоохоронних структур області та місцевої влади.

Прийом анкет триватиме до 6 жовтня 2015 року.

Арсен Аваков закликав жителів Херсонщини підтримати майбутніх поліцейських.

– Сьогоднішній набір в Херсоні – це черговий крок української нової патрульної поліції. В місцеву патрульну службу буде набрано 300 осіб. Це не стара міліція в новій формі – все буде по-новому. Перші патрульні вже несуть службу в Києві та Одесі. Зовсім скоро вони вийдуть і на вулиці Харкова. Можливо у них відразу не все вийде, але вони вчаться і зовсім скоро стануть справжніми професіоналами, – зазначив міністр внутрішніх справ.

 

За словами глави МВС, в Харкові із загальної кількості майбутніх поліцейських вищу освіту мають 82%, у Львові близько 65 відсотків.

– Базовий рівень поліцейського дуже високий. Ми сподіваємося, що поліцейські патрульні зможуть продовжити кар’єру в усій поліцейській системі. Саме тому ми ставимо віковий ценз від 21 до 35 років. Крім того, система тестів дозволяє нам вибрати кращих. Так, в Івано-Франківську на 200 поліцейських ми прийняли уже 6000 заявок – це приблизно 30 кандидатів на одне місце. З одного боку – це дуже жорсткий відбір, а з іншого – це гарантія якості, – зазначив Арсен Аваков.

Глава відомства зазначив, що нинішній рівень професіоналізму поліцейських досить високий. У той же час, в Києві, де поліція працює з 24 липня, з 2000 року патрульних з різних причин вже звільнено 25 осіб.

– Ви повинні розуміти, що виглядає це дуже престижно, нова форма і автомобілі, але в реальності – це щоденна важка робота, – зазначив міністр внутрішніх справ.

Також він повідомив, що найближчим часом почнеться набір в нову дільничну службу поліції, потім відбудеться реформа органів досудового слідства, ДАІ замінить дорожня поліція.

 

Прийом анкет в Херсоні триватиме до 6 жовтня, після чого претенденти на службу пройдуть жорсткий і прозорий конкурсний відбір. Детальніше дізнатися про умови набору в нову патрульну поліцію можна по телефону «гарячої лінії» 0800-504-102 або на сайті www.mvs.gov.ua