Шість років Нацполіції України та 100-років НАВС: під Києвом відбулися урочисті заходи

Сьогодні, 5 липня, на території навчально-наукового інституту №1 Національної академії внутрішніх справ (С.Віта-Поштова) відбулися урочистості з нагоди Дня Національної поліції України, 100-річчя Національної академії внутрішніх справ та чергового випуску 585 офіцерів поліції.

Урочистий захід відбувся за участю Президента України Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Національної поліції України Ігоря Клименка, ректора Національної академії внутрішніх справ України Володимира Чернія, працівників підрозділів НПУ, випускників та курсантів НАВС.

Президент України Володимир Зеленський привітав поліцейських з професійним святом:

«Я щиро вітаю вас з Днем Національної поліції України. Ви вибрали для себе дуже відповідальне гасло – «служити і захищати», а з ним складну і небезпечну службу. Щодня українська поліція повинна активно протидіяти злочинності, забезпечувати громадський порядок, допомагати людям у різних складних, критичних ситуаціях, зокрема у боротьбі з пандемією Covid-19. А найголовніше – зміцнювати рівень довіри українського суспільства. Всі громадяни нашої держави повинні відчувати, що різниця між міліцією і поліцією не в назві, а в принципах, доблесті, доброчесності, у ставленні до кожного громадянина і кожної людини».

Президент України зазначив, що у важкій повсякденній роботі поліцейські нерідко, ризикуючи власним життям, виявляють мужність, волю, вірність присязі і українському народу. За часи незалежності України 1204 працівників органів внутрішніх справ загинули від рук злочинців. 141 працівник віддав своє життя, захищаючи Україну на сході нашої країни.

Присутні вшанували пам’ять загиблих правоохоронців хвилиною мовчання.

В ході заходу Міністр внутрішніх справ нагадав, що сьогодні, 5 липня 2014 року після 85 днів окупації був звільнений Слов’янськ. Місто, з якого агресор РФ почав війну на сході України. У боях за нього загинули 63 бійці АТО. Вічна їм пам’ять.

Привітати поліцейських зі святом прибули українці, життя яких врятували поліцейські протягом цього року. Один із врятованих-2-річний малюк Богдан. 14 квітня він загубився на околиці села Рагівка Київської області. До його розшуку були залучені близько 240 поліцейських, вертольоти авіаційної системи безпеки МВС, сили ДСНС і Нацгвардії. Майже добу правоохоронці шукали малюка, прочісували поля, оглядали будівлі та колодязі. Знайшли Богдана на другий день за 4 км від будинку — знесиленого, наляканого, але цілого і неушкодженого. Сьогодні він здоровий і веселий стоїть на плаці у формі поліцейського.

«За 6 років до лав Національної поліції України вступили 63 тисячі українців. Більшість з них — випускники навчальних закладів системи МВС. І сьогодні ми вітаємо в нашій родині 585 випускників Національної академії внутрішніх справ. Ось вона молода, красива, амбітна, наша нова поліція! Професійно підготовлені працівники-важливий ресурс і надважлива інвестиція в розвиток нової поліції! Щира подяка викладачам і працівникам академії, яка сьогодні святкує своє 100-річчя. Вітаю хлопців, які обрали для себе цю складну і гідну життєву справу – служити Закону і захищати людей» – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив, що Національна академія внутрішніх справ як відомчий навчальний заклад вже багато років є невід’ємною складовою системи підготовки персоналу для різних підрозділів МВС України. Це сучасний заклад європейського зразка, який здійснює інноваційну освітню діяльність, проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження.

Національна академія внутрішніх справ цього року відзначає 100-річчя (заснована 11 червня 1921 року). Головною візитною карткою Академії є її випускники (за роки незалежності в різних формах підготовлено понад 120 тис. претендентів), які працюють в органах поліції всіх регіонів, інших юридичних інститутах, гідно представляють alma mater у всіх гілках влади. Серед випускників НАВС – відомі державні та громадські діячі, видатні науковці, керівники правоохоронних структур. Золотий фонд Академії доповнюють професура і ветерани. Серед випускників та працівників різних років – понад 250 генералів та Героїв України.

Після вітальних промов відбулася урочиста церемонія вручення офіцерських погонів та дипломів 585 випускникам Національної академії внутрішніх справ України. Кращим працівникам поліції та викладачам НАВС Президент України вручив державні та відомчі відзнаки.

У рамках заходу поліцейські продемонстрували свою підготовку у звільненні заручників із залученням спецтехніки та вертольота Airbus H-145. Також гості могли ознайомитися з експозицією «НАВС — досягнення та перспективи».

«Від імені Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України хочу висловити щиру подяку нашим міжнародним партнерам – за підтримку, обмін досвідом, спільну роботу з розвитку нової української правоохоронної системи, а головне – за віру в успіх цього проекту та тверду позицію щодо незалежності України! Дякую Президенту за послідовну підтримку технічного та професійного зростання поліцейських сил. Ми розуміємо, пане Президенте – це турбота про безпеку людей. Ми усвідомлюємо свою відповідальність за довіру, яку не можна зрадити! І тому бажаю всім поліцейським бути гідними своєї Батьківщини і подвигам героїв, які віддали своє життя, виконуючи службові обов’язки в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України! Служіть чесно і з честю! Слава Україні!» – підкреслив глава МВС Арсен Аваков.