Саме зволікання щодо виклику пожежних на нафтобазу під Києвом призвело до настільки значного збитку

Затримка від моменту виникнення пожежі до повідомлення працівників Держслужби з надзвичайних ситуацій склала півтори години. В результаті пожежі постраждало 12 осіб, в тому числі п’ять – загинули.

Початкове загоряння палива на нафтобазі в селі Крячки відбулося в ході нелегального змішування різних нафтопродуктів і присадок. Керівництво нафтобази, побоюючись, що приїхали пожежники і міліціонери виявлять їх незаконні операції, не повідомляли про пожежу в протягом перших півтора годин. Саме тому пожежа зміг стати настільки масштабним, що в ході його гасіння загинули п’ятеро людей. Всього постраждало 12 осіб.

На території цієї нафтобази з низькоякісної сировини виготовлявся бензин і дизельне паливо нібито «підвищеної якості» з використанням різного роду присадок і добавок, що становлять загрозу для життя і здоров’я людей (бензолу, метанолу і т.п.).

В результаті державі завдано збитків в розмірі 1,2 мільярда гривень. За цим фактом Головним слідчим управлінням МВС триває розслідування відносно посадових осіб групи компаній «БРСМ» за ч. 5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Крім того, раніше за фактом пожежі було порушено кримінальне провадження за ч.2 ст. 273 (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах) Кримінального кодексу України, а також за фактом загибелі людей під час пожежі – по ч.2 ст.275 (порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

«Розслідування всіх цих кримінальних справ взято мною на особистий контроль», – заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.