Рятувальники, що працюють на ліквідації лісових пожеж, отримали державні нагороди

Орденами «За мужність», «Данила Галицького» і медалями «За бездоганну службу», «За працю і звитягу» сьогодні, 26 квітня, нагороджені 22 рятувальники, які працюють в зоні масштабних лісових пожеж у Чорнобильській зоні та Житомирській області.

Державні нагороди вручили Президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Перед цим делегація облетіла на вертольоті ділянку, що постраждала в результаті пожежі з інспекцією: всі джерела вогню ліквідовані, загроз немає. Йде робота рятувальників щодо тліючих торфовищ.

«Ми вдячні вам за велику роботу. Зараз на висоті з вертольота, ми побачили справжній результат вашої праці. Ви для нас – герої», – сказав Володимир Зеленський.

Глава МВС Арсен Аваков відзначив високий професіоналізм рятувальників.

«Символічно в 34-ту річницю Чорнобильської катастрофи вшановувати героїв-рятувальників. Сьогодні, як і тоді, саме вони першими йдуть в бій проти небезпеки. Вічна шана полеглим! Слава нашим сьогоднішнім героям!» – сказав Арсен Аваков.

Довідка

Зараз в зоні відчуження підрозділу ДСНС надають допомогу Державному агентству України з управління зоною відчуження в гасінні пожеж на території Луб’янського, Баришівського, Дитятковського і Денисовского лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію двох вогнищ (с. Крива Гора і с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та торфовищ.

Для облаштування протипожежних розривів залучено важку інженерну техніку ДСНС і додатково 5 шляхопровідників Збройних Сил України.

За допомогою важкої техніки ліквідаторами прокладено 987 км протипожежних мінералізованих смуг – ділянок землі, з яких забирається верхня частина ґрунту аж до суцільної мінеральної поверхні ґрунту, що перешкоджає поширенню вогню.

До гасіння залучено 1017 рятувальників і 230 одиниць техніки, в тому числі два вертольоти. Працює мобільний логістичний пункт ДСНС, де пожежні можуть відпочити, поїсти і відремонтувати техніку.