Радник міністра: Всі точки з продажу курильних сумішей в Україні ліквідовано

Виконуючи доручення Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова по ліквідації точок розповсюдження курильних суміші підрозділами МВС здійснено заходи по припиненню і функціонуванню пунктів розповсюдження курильних сумішей.

За словами радника Міністра внутрішніх справ України Зоряна Шкіряка, з 10 по 25 грудня 2014 по всій території України з незаконного обігу правоохоронці вилучили понад 55 тисяч доз таких сумішей.

– Перевірено і закрито понад 1 тисячі місць торгівлі курильними сумішами, перевірено понад 2,7 тис. місць можливого поширення зазначеної продукції, переважно розважальні заклади, в яких молодь проводить своє дозвілля. Йдеться про всілякі нічні клуби, бари, ресторани та інші місця, в яких молодь проводить свій вільний час, – зазначив радник глави МВС.

Правоохоронними органами зареєстровано 223 кримінальних виробництва, пов’язаних з незаконним обігом курильних сумішей, до складу яких входять заборонені компоненти.

Як приклад Зорян Шкіряк розповів про ліквідацію трьох торгових мереж, які функціонували на території Харківської області. У них входило 22 торгові точки по реалізації сумішей для куріння. За фактами проведених оперативних закупівель правоохоронці відкрито 14 кримінальних проваджень

– Дуже гостро зараз стоїть питання поширення курильних сумішей через мережу Інтернет, – зазначив радник Міністра. – тобто, точки продажів ми закрили, але ділки намагалися здійснювати продаж через Інтернет.

За словами радника Міністра, в останні дні було проведено ряд спецоперації і оперативних закупівель з виявлення саме таких ділків. Так, в місті Одесі міліціонери викрили злочинне угруповання, члени якої збували психотропні речовини. Правоохоронці вилучили 150 доз і 25 пакетів з розфасованим речовиною. Суміші вилучено, а стосовно «підприємців» відкриті кримінальні виробництва.

– Все територіальні підрозділи ОВС орієнтовані на подальшу роботу по запобіганню поширення курильних сумішей і на те, що б це ганебне явище не з’явилося знову. Позиція Міністерства внутрішніх справ з цього питання чітка, жорстка і безкомпромісна! Ми просимо громадськість і надалі допомагати нам виявляти подібні точки продажів, адже без вашої допомоги наш шлях був би менш ефективним, – зазначив Зорян Шкіряк.