Радикальні рішення щодо КАДРІВ У МВС. Арсен Аваков

Дискурс по кадрам, обурення, критика і зустрічний лобізм не вщухають. Напівзаходи не допомагають. Розробив принципово нову модель кадрових рішень в системі. Вчора пізно вночі завершили обговорення концепту комплексного вирішення з главою люстраційного комітету Єгором Соболєвим.

З сьогоднішнього дня запускаємо публічну процедуру кадрових призначень по областям.

Незвично – випробування для офіцерів і службовців. Але це частина шляху, як повернути довіру до МВС, в тому числі через виразні кадрові призначення. Цей шлях треба пройти.

Сьогодні я видам наказ про початок процедури.

  1. Усі призначені раніше по всіх областях керівники міліції та ДАІ звільняються з посади і переходять в статус в.о.
  2. Люстраційний комітет спільно з кадровою комісією МВС організовує аналіз роботи керівних кадрів на місцях – виробляє пропозиції для вирішення міністру. На наявні і утворилися вакансії Люстраційний комітет і кадрова комісія МВС проводять публічний відбір кандидатів за участю громадськості.

Механізми публічного обговорення, консультацій із громадськістю, критерії оцінки, фільтри для лобізму, чорного і білого піару – все це обговорюємо і стверджуємо прозоро в короткий термін.

Єгор Соболєв запропонував до участі в процедурі з боку Люстраційний комітету, крім нього самого – від журналістського цеху Юрія Бутусова, від правозахисних організацій Євгена Захарова. Я погодився.

Це не буде розтягнута процедура, у країни немає часу для затяжок – починаємо прямо сьогодні пізно ввечері.

В добрий шлях!