Прийнято рішення зробити максимально прозорими результати службового розслідування затримання nf загибелі Сашка Білого. Арсен Аваков


З огляду на великий суспільний резонанс спецоперації МВС із затримання Олександра Музичка, його загибелі в результаті перестрілки з міліцією – прийнято рішення опублікувати максимально детальну хронологію подій тієї ночі.

Крім того прийнято рішення зробити максимально прозорими результати службового розслідування з перевірки правомірності застосування зброї співробітниками міліції.

Крім того, МВС готове допустити до оцінки результатів цього розслідування уповноваженого представника від громадськості (Наймання, Лещенко, Луценко, Захаров, Бутусов, Соболєв .. кого хочете).

При цьому, я наполягаю на тому, що сьогодні будь-яка людина, в руках якого знаходиться незареєстровану зброю, чинить збройний опір міліції – є правопорушником. Незалежно від кольору партійного прапора або проголошуваних гасел. Як би він себе не називав, якою б маскою не прикривається – хоч «Правим сектором», хоч «Самообороною Майдану». Кожен злочинець повинен бути і буде роззброєний і притягнутий до відповідальності строго за законом. Інакше ми порядок на вулиці країни не повернемо!

По-друге. Загрожують бандити міністру? Я цей виклик приймаю. І готовий прийняти будь-який виклик, тому що така моя посада сьогодні і відповідальність перед країною. І в подальшому моя позиція буде досить жорсткою до бандитам, до тих, хто зі зброєю в руках порушує порядок.

Тим, хто бігає з автоматами в руках по лісах, обкладаючи даниною янтародобичу, тим хто нападає на приватні будинки та рейдерами підприємства – скажу – ВИ НЕ ПАТРІОТИ – ви марадери. Той патріот, хто стоїть зі зброєю в руках на материкових заставах Криму або на блокпостах уздовж східного кордону! Той патріот, хто будує нову українську армію – а це не дає щоденні приводи для російської пропаганди дискредитувати Україну на весь світ і виправдовувати окупацію.

По-третє скажу захисникам бандитів з автоматами в руках.
Хочете, щоб країна перетворилася в Сомалі з озброєними бандами, що ділять владу?

Кремль цього хоче точно! Путін цього домагається!
Я ж буду докладати всіх зусиль, щоб цього не було. Треба буде діяти жорстко – буду діяти жорстко. Це вимога часу і це забезпечить інтереси переважної більшості людей в країні.

_ * _ *

Хронологія по рапорту ГУБОЗ:

“Інформація про хід розслідування кримінального провадження стосовно Олександра Музичка

25 березня 2014 року в Рівненській області проведена операція по затриманню і знешкодженню членів організованого злочинного угруповання, яке діяло на території Рівненської та сусідніх областей. У виниклій перестрілці був смертельно поранений лідер ОЗГ Олександр Музичко.

Відомості про відкриття кримінального провадження стосовно Музичко Олександра Івановича за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296 (хуліганство) і ч.2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.02.2014.

08.03.2014 Олександр Музичко був офіційно повідомлений про підозру у вчиненні протиправних дій. Однак в ході досудового розслідування було встановлено, що підозрюваний переховується від слідчих органів, змінює місця перебування, переміщається з охороною і зброєю, і становить небезпеку для оточуючих. У той же час, протиправна діяльність ОЗГ триває. Виходячи з цієї інформації, вже 09.03.2014 Музичко був оголошений в розшук.

Розшукові заходи проводилися силами Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю. А операція по затриманню – ГУБОЗ та спецпідрозділом «Сокіл».

Операція із затримання кілька разів відкладалася через небезпеку того, що випадкові люди могли опинитися на лінії вогню, оскільки і сам Музичко і його охорона носили зброю відкрито і в бойовій готовності.

Кафе «Три карася» в місті Рівне було обрано місцем проведення операції саме тому, що підозрюваний перебував у окремому павільйоні, а значить, ризик випадкових жертв або захоплення заручників був мінімальний.

При цьому павільйон охороняли два, озброєних автоматом Калашникова і пістолетом, людини, поруч стояв автомобіль з включеним двигуном, водій якого тримав у руках пістолет. Ці люди і були першими, кого відпрацював «Сокіл». Всі вони були знешкоджені дуже швидко і професійно. І все-таки це дало Олександру Музичко кілька секунд, щоб зорієнтуватися і відреагувати на ситуацію.

Він вискочив у вікно в задній стіні павільйону і кинувся бігти вгору по горбу, петляючи в кущах. На бігу він зумів вистрілити два рази на поразку в співробітника «Сокола», який очолював першу п’ятірку. Обидва постріли влучили в ціль. Одна куля зрикошетила від каски і потрапила в праве плече, друга пробила погон.

У відповідь на ці постріли співробітники міліції провели два прицільних постріли по ногах тікав. І тільки після цього зашкутильгав Олександра Музичка вдалося наздогнати і збити з ніг. При цьому під час боротьби пролунав спочатку один, а потім ще два глухих постріли – пістолет знаходився під лежачим людиною і тому зрозуміти, куди він цілився було неможливо.

Тільки після того, як бійцям «Сокола» вдалося вивернути руку з пістолетом, відібрати його у підозрюваного і надіти наручники, вони звернули увагу, що у нього на одязі кров. Коли вони розрізали футболку, то побачили два поранення в область серця.

Поранений був живий і тому співробітники міліції викликали швидку допомогу і слідчо-оперативну групу.

До місця події негайно, ще до приїзду карети швидкої допомоги та оперативної групи, під’їхало кілька автомобілів, пасажири яких вели себе дуже агресивно. Бійцям спецпідрозділу довелося зробити декілька попереджувальних пострілів в повітря, щоб їх зупинити.

Лікарі, що приїхали, констатували смерть пораненого.

До моменту приїзду оперативної групи, до кафе «Три карася» з’їхалося не менше 15 автомобілів з озброєними і агресивно налаштованими людьми, які погрожували співробітникам міліції фізичною розправою. З причини явного наміру відбити затриманих, працівники міліції прийняли рішення про транспортування їх під посиленою охороною в Київ. При цьому була зроблена спроба погоні за кортежем, захід силами співробітників міліції.

Один із співробітників спецпідрозділу «Сокіл», який брав участь в спецоперації, зазначив, що «Музичко діяв дуже професійно, миттєво орієнтувався, дуже грамотно почав йти від гонитви і, не дивлячись на дуже велику вагу, був у відмінній фізичній формі. А той факт, що він на бігу, в темряві, зміг точно прицілитися в відблиск, який дали окуляри на шоломі, і потрапити в голову нашого бійця, говорить про відмінну спеціальної підготовки і великому навику ведення бою ».

В ході проведеної операції затримано троє громадян, які підозрюються в участі в організованому злочинному угрупованні, лідером якому був двічі судимий Олександр Музичко, відомий також як Сашко Білий. Всі затримані знаходяться в Києві в ізоляторі тимчасового тримання, і найближчим часом суд обере щодо них запобіжний захід.

Поранений боєць спецпідрозділу «Сокіл» переніс операцію, загрози для життя немає. “