Пріоритети. Арсен Аваков

Говорити про пріоритети важливо. У всіх сферах життя сьогодні. Важливо, а й неймовірно складно.
Найважчі три місяці революційних потрясінь в Україні, що завершилося трагедією смерті людей і крахом старого режиму – без зупинки переросли в агресію Росії в Криму і замовну дестабілізацію по всьому південному сходу країни.

І без того неконсолідовані еліти оновлюваного українського суспільства, отримали нові потрясіння і новий виклик. Серйозний – НЕ бутафорський. Чи не відсидітися в тіні, не сховатися – все дуже швидко проявляється.
Крім того, на тлі підвищеного постреволюційного загостреного сприйняття людей, спраги НЕГАЙНОЇ справедливості і порядку – систематично вірно діяти стає неймовірно складно. Для таких дій потрібно мати неабиякий запас сил, впевненості та мужності – так як більшість системних дій повинні розгортатися поза думки про них, і популярних серед людей таких системних дій не багато.

До цього слід додати поточний плачевний стан речей у всіх сферах життя країни – ідеальні моделі змін майже не реалізовуються з поточного положення. Щоб зберегти життєздатність систем – адміністративно-управлінської, фінансово-економічної, правоохоронної, соціальної – доводиться шукати перехідні, конформістські моделі змін. Це не може бути ні популярно, ні легко – але така реальність. Така ціна, яку доводиться платити суспільству за дії, поваленого в Україні режиму. Така, за підсумками кризи, точка падіння, з якою доводиться підніматися.

І все ж – про пріоритети.
Їх не може бути багато.

Стабільна політична система в країні, стабільна модель поза корупційної економіки, безпеку і якість життя. І значить відчувати себе – щасливою людиною у вільній країні. От і все..

p / s Про сьогоднішні бої з терористами в аеропоту Донецька, Маріуполі та Слов’янську не пишу навмисно – нехай пишуть військові кореспонденти. Втомлюєшся жити тільки війною. Ворог неабияк побитий, втрат у наших – немає – і це головне. Значить, є час думати про головне і .. тримати порох сухим.