Прем’єр-міністр України і глава МВС вручили державні нагороди бійцям роти «Світязь»

В ході робочої поїздки до Луцька Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк разом з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим вручили державні нагороди співробітникам роти патрульної служби міліції особливого призначення «Світязь» управління МВС у Волинській області.

Медаль «Захиснику Вітчизни» отримали 14 міліціонерів, ще 24 бійця «Світязя» отримали посвідчення учасників бойових дій.

Глава Уряду звернувся до бійців: «Хочу вам щиро подякувати від імені Уряду України та від імені своєї родини – дітей, дружини, батьків за те, що ви зі зброєю в руках не дали можливість російським бандитам і терористам піти далі, зупинили армію ядерної держави, яка почала війну проти України».

«Ви – справжні герої, ви – справжні чоловіки, які знають, що таке честь, що таке сила, і які проявили мужність. Країна вами пишається », – сказав він.

Арсеній Яценюк підкреслив, що кожен з бійців повинен отримати можливість «далі застосовувати свої знання, вміння і силу».

За словами Арсена Авакова, бійці роти «Світязь» брали участь в боях під Іловайськ і Вуглегірська. Вони гідно себе зарекомендували, тому підрозділ гідний того, щоб стати основою для нового спецпідрозділу МВС «КОРД».

– Нова поліція буде складатися з таких, як ви, – зазначив міністр внутрішніх справ України.

Він нагадав, що під час поїздки до Дніпропетровська оголосив про створення КОРДа – Корпуси оперативно-раптового дії: «Це спецназ, який ставить за мету боротьбу з організованою злочинністю і швидке та оперативне реагування на будь-які прояви правопорушень і злочинів проти прав і свобод громадян».

«Вважаємо, що учасники антитерористичної операції, такі як бійці« Світязя », бійці, які зараз знаходяться в зоні АТО, і ті, хто демобілізований, – повинні стати основою нового спецназу української правоохоронної системи – нового українського поліцейського спецназу Корпуси оперативно-раптового дії» , – підкреслив Арсен Аваков

Командиром роти «Світязь» більше року був Олександр Фацевич, який зараз очолює патрульну поліцію Києва. Сьогодні він представив нового командира роти – Сергія Козака