Правоохоронці готові забезпечити право на мирні зібрання та безпеку учасників. Спільна заява

У МВС 13.10.2019 за ініціативою міністра внутрішніх справ відбулася нарада з безпеки масових акцій 14 жовтня в День захисника України. За результатами зустрічі оприлюднено спільну заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови СБУ Івана Баканова, секретаря РНБО Олексія Данилова.

«Багато людей завтра візьмуть участь в масових заходах, політичних мітингах, акціях, ходах, присвячених цій даті.

Правоохоронці готові забезпечити право на мирні зібрання і публічну демонстрацію громадянської позиції кожного українця!

Співробітники Міністерства внутрішніх справ, працівники Національної поліції України, Національної гвардії і співробітники Служби безпеки – частина нашого суспільства.

Кожен 3-й поліцейський, нацгвардієць і співробітник СБУ – учасник АТО. У нас – одні цінності. Головні з них: Україна, її суверенітет, мир в країні і щастя кожного українця!

Ми готові забезпечувати права громадян. Ми готові захищати громадський порядок і безпеку кожного учасника.

Вкрай важливо в цей день об’єднатися навколо головних цінностей і разом берегти безпеку і поважати права кожного громадянина.

Ми добре пам’ятаємо події 31 серпня 2015 року, коли бойова граната обірвала життя чотирьох нацгвардійців, а більше 120 отримали поранення.

Тому завтра правоохоронні органи будуть діяти строго і уважно. І ми дуже розраховуємо на пильність учасників масових акцій. Наш спільний ворог нікуди не подівся – ви, як і ми, повинні розуміти, що можливі будь-які провокації!

Як показав важкий 2014 рік, наша сила – в єдності, в об’єднанні в ім’я ключових цілей.

Заради пам’яті героїв, які віддали своє життя за свободу і територіальну цілісність України – цей день повинен пройти мирно і гідно!

Не дозволяйте нікому маніпулювати вами, використовувати вас «в темну», нести деструкцію.

Занадто багато загинуло воїнів і захисників України, щоб зараз ми дозволили ворогові використовувати чвари всередині країни в його – імперських – цілях!

Завтра – день пам’яті і поваги. Він не може і не повинен стати днем розколу і слабкості!

Слава героям! Слава Україні!

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков

Глава СБУ Іван Баканов

Секретар РНБО України Олексій Данилов “, – про це йшлося у спільній заяві.

Відзначимо, що 14 жовтня по всій Україні планується близько 300 масових заходів. Традиційно найбільша кількість учасників очікується в Києві.