Правоохоронці готові до забезпечення правопорядку під час місцевих виборів

22 і 29 грудня майже 480 тисяч громадян України реалізують своє конституційне право і виберуть депутатів місцевих рад. Поліція готова до забезпечення безпеки і правопорядку під час виборів. Про це сьогодні, 20 грудня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за підсумками наради з керівництвом НПУ.

Вибори 22 грудня 2019 року пройдуть у 86 об’єднаних територіальних громадах, з яких 69 сільських, 16 селищних і одна міська. 29 грудня в 6 ОТГ – 3 сільських, 1 селищній та 2 міських – в 4 областях України – Дніпропетровській, Львівській, Сумській, Чернівецькій.

«Проведення чесних і прозорих виборів – це питання національної безпеки. Ми із завданням впоралися і задали високу планку рівня забезпечення президентських і парламентських виборів. Суспільство сприйняло цю філософію. Ми стали свідками нової культури виборчого процесу. Зараз усі підрозділи МВС готові до забезпечення позачергових місцевих виборів за всіма можливими позиціями. Це менш масштабний захід, проте, надзвичайно важливий для впровадження реформ в Україні, децентралізації влади», – зазначив Арсен Аваков.

Для забезпечення правопорядку під час виборчої кампанії планується залучити 5,5 тис. правоохоронців. На кожній дільниці будуть чергувати 1-2 поліцейських. Протипожежний стан контролюватимуть більше 520 працівників ДСНС. З початку передвиборчої кампанії до місцевих рад в органи НПУ надійшло 29 повідомлень про події, пов’язані з виборчим процесом. Найбільш характерні з них пов’язані з порушенням проведення агітації та спробами підкупу виборців.

Сьогодні о 24 годині завершується передвиборча агітація. З цього моменту наряди поліції будуть вживати заходів щодо недопущення передвиборчої агітації, а всі, хто порушить вимоги закону, будуть притягнуті до відповідальності, підкреслив глава МВС.