Полк НГУ Азов показав міністру МВС унікальний «міський танк»

Бойову машину для ведення бою в місті розробили конструктори  танків з Харкова. Арсен Аваков повідомив, що після польових випробувань і приймання держкомісією, він буде ініціювати в парламенті держзамовлення партії унікальних міських танків для потреб Нацгвардії і Збройних сил України.

«Якщо все нормально – ми врахуємо підсумки випробувань і в наступному році замовимо кілька машин на одному з підприємств України для серійного виготовлення», – зазначив Арсен Аваков.

Міський танк «Азовець» має унікальні характеристики по захищеності і швидкості реагування на вогневі загрози.

Танк має два бойових модуля, які дозволяють операторам контролювати сектор огляду 180 градусів замість звичайних 360, що вдвічі збільшує швидкість реагування.

На озброєнні танк має спарені авіаційні гармати з великою скорострільністю, які розміщені на вогневих модулях, керованих з кабіни. Цей підхід істотно знижує ризик ураження стрільців.

Крім того, розробники створили унікальну захист машини, яка може протистояти практично всім видам протитанкових снарядів.

Екіпаж 4 людини, габарити Азовців дозволяють мати з собою достатню кількість боєприпасів, а при необхідності і перевозити групу десанту.

«Азовець! Практично готовий до випробувань. Наш перший прототип, як ми його називаємо – інноваційний міський танк! Мобільність і реагування на швидкісні загрози. Супер захищеність. Сучасне озброєння для двох нежилих веж.

Це та машина, якою нам дуже не вистачало, наприклад при звільненні Дзержинська. Всі вимоги до неї – наслідок багатьох боїв, які ми пережили за цю війну.

Наші харківські інженери і конструктори провели відмінну роботу! Як і ті патріоти, хто допомагав своїми коштами. Дякую вам!» – прокоментував Арсен Аваков.

Презентація інноваційного танка відбулася в ході візиту міністра внутрішніх справ України на базу полку Азов. База по виробництву і ремонту бойової техніки розташована на території заводу АТЕК, де також розміщується рекрутинговий центр і тренувальний комплекс Азова.